Problemy w małżeństwie?

Czy zdarzyło wam się mieć trudność w małżeństwie, który zdawał się być nie do rozwiązania, niczym jak węzeł gordyjski? Jak w tej sytuacji postąpiliście? Czy bez wahania pragnęliście rozwodu, czy jednakże woleliście dojść do porozumienia? Mnóstwo spraw zdaje się nam nierozwiązywalnych, gdy nas dotyczą, w takich momentach najlepiej zwrócić się o pomoc do psychologa.
Kiedyś chłopak wraz z dziewczyną spotykali się tylko poza domem, po szkole, lub po pracy.

gabinet psychologiczny warszawa

Autor: Neda Andel
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielu było spieszno do założenia rodziny, młodzi ludzie woleli się spotykać, nawet przez parę lat, nim podejmowali decyzję o małżeństwie. Dzisiaj taki model związku nie jest pospolicie stosowany. Młode społeczeństwo woli raczej prędko przejść z przechadzek do łóżka, bez lepszego poznania drugiej osoby. Pary, jakie pobrały się, znając się jedynie rok albo nawet kilka miesięcy, przeciętnie biorą rozwod najczęściej już po dwóch maksymalnie trzech latach od wypowiedzenia „tak” na ołtarzu. Niestety, taka sytuacja jest coraz bardziej powszechna, gdyż model egzystencji został pod koniec XXI wieku dramatycznie zmieniony. Praca oraz konsumpcjonizm zdominowały świat. Wedle takiego przewrotu spraw , kiedy posada przeszły na pierwsze miejsce, sukces osobisty, zaś założenie rodziny odpadło na dalszy plan. Kiedy młodzi rozpoczynają się widywać mają już prawie trzydzieści lat i orientują się iż posiadają niewiele czasu, aby założyć rodzinę. Gabinet psychologiczny http://www.psychologslask.com.pl/cennik.html Warszawa – Wars i Sawa zaprasza do przyjścia na pierwsze spotkanie pary, jakie mają dokładnie ten sam problem. Według psychologów nie ma takiej trudności, jakiej kochający się małżonkowie nie dadzą sobie rady, niekiedy potrzeba trzeciej osoby, która zerknie na ich trudność obiektywnie. Terapia małżeńska uratowała niejedno małżeństwo, które by się rozleciało bez specjalistycznej pomocy naszych psychologów.

Problemy w związku są jego nieodłączną częścią, toteż nie możemy od razu żądać rozwodu. Te wszystkie trudności na początku odtrącają od siebie małżonków, lecz jeśli przetrwacie tę próbę, na pewno wasze małżeństwo się umocni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*