Jakiego typu zalety ma reklama outodoorowa? Czemu powinniśmy inwestować w tego rodzaju formę reklamy? Gdzie ją lokować?

Wielki zasięg oraz masowość to z pewnością najbardziej znaczące atuty reklamy zewnętrznej. Outdoor może być kierowany równolegle do odpowiednich grup odbiorców, najlepiej natomiast taka forma reklamy sprawdza się w ośrodkach miejskich. Najbardziej znaczną grupą odbiorców tego rodzaju kampanii są ludzie mobilni oraz aktywni, którzy znaczną część swojego czasu spędzają na przedostawaniu się z jednego do drugiego miejsca. Outdoor więc staje się dzięki temu bardzo skuteczny, gdyż kontakt z reklamą outdoorową mają bez przerwy.

billboard

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju reklama więc na nas oddziałuje, jak jedziemy autem, idziemy ulicą czy odwiedzamy centra handlowe. Billboardy są medium o wielkim potencjale. Są bardzo atrakcyjne, bardzo ciekawie przedstawiają określony produkt albo usługę. Reklama zewnętrzna jest naturalna ibezpośrednia w odbiorze. To ma wpływ na to, że może rywalizować skutecznie z odmiennymi mediami. Reklama ta odznacza się brakiem deklaratywności, a to wielki plus. Dzięki temu odbiorcy bardziej reagują na przekaz prezentowany na billboardach i poświęcają mu więcej uwagi, niż występuje to w przypadku mediów, którym muszą zadeklarować swój czas albo zrobić jakąś czynność.

Czyli może to być przykładowo zakup gazety. Billboard gwarantuje bardzo atrakcyjny i twórczy przekaz. Posługuje się słowem oraz obrazem w sposób zdyscyplinowany, ale także kreatywny. Tego typu reklama operuje przekazem jasnym, zrozumiałym językiem, symboliką dostosowaną do grupy docelowej.bonusy – odnośnik do strony -Odbiorca wie, co tak naprawdę ujrzał na plakacie. Pozostałe twórczo używane elementy składają się na sukces reklamowy. Outdoor bardzo dobrze pokazuje markę, produkt lub usługę, przyciąga słowem, kolorem czy grafiką.

Wielką zaletą jest to, iż na billboardzie jesteśmy w stanie pomieścić dużo treści oraz grafiki, to bardzo duży plus i szansa, aby uwydatnić swój przekaz, zrobić go lepszym oraz bardziej skutecznym. W polskich miastach można zauważyć takie reklamy, i choć jest ich najwięcej w dużych miastach wojewódzkich, to jednakże billboardy Ruda Śląska to bardzo powszechne zjawisko – dzięki tej agencji. Nic w tym dziwnego, bo jak to działa, to znaczy, iż korzystnie inwestować w taką formę promocji. Taka promocja z pewnością przełoży się na sukces naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*