Oferujesz produkty zagranicą? Pamiętaj o Intrastat

Odkąd Polska została częścią Unii Europejskiej, dużo zmieniło się na dobre w tym kraju. Dzięki otwartym granicom, Polacy mogli podejmować pracę na terenie państw członkowskich.

Jednak najistotniejsze jest to, że polscy biznesmeni od tamtej chwili mogli sprzedawać swoje produkty u sąsiadów, w o wiele prostszy sposób. Jeśli jesteś tego typu biznesmenem, musisz widzieć, które obowiązki na tobie spoczywają.
Moment przed naszym przystąpieniem do Unii, rodzime przedsiębiorstwa zaczęło obligować sprawozdanie Intrastat. Będzie to europejski system, wdrożony w 1993 roku, dzięki niemu możliwe było monITorowanie statystyk mówiących o tym, jak wiele i jakich dóbr jest przewożonych z jednego państwa do następnego. Dzięki temu nie są już konieczne deklaracje celne, one w realiach zniknięcia granic, stały się formą przestarzałą. Obecnie z pomocą nieskomplikowanego kwestionariusza możemy zdać wyczerpujące informacje na temat naszej sprzedaży.
Umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz poszczególne osoby prowadzą bardzo intensywną dystrybucję, wówczas tego typu sprawozdanie Intrastat zabiera dużo czasu. Jeśli posiadasz problem tego typu, powinieneś zaangażować odpowiednią agencję, która wyręczy cię z tego kłopotu. W sieci odszukasz bez problemu oferty kilku takich placówek, które na co dzień siedzą przy sprawozdaniach Intrastat. Jeśli jednak chciałbyś zajmować się tym osobiście, powinna zainteresować cię możliwość zdania formularza drogą internetową. Taka opcja jest dostępna na głównej stronie Urzędu Celnego. Dzięki czemu unikniesz kolejek w lokalnym punkcie celnym.

Każdy przedsiębiorca, który sprzedaje albo kupuje produkty na terenie Unii Europejskiej, musi za każdym razem wysyłać sprawozdanie Intrastat. Będzie to protokół, który zastąpił archaiczne deklaracje celne. Wiele firm polskich zawodowo zajmuje się jego wypisywaniem. Możesz to także zrobić drogą internetową.