Efektywna reklama zewnętrzna i jej typy

Reklama outdoorowa to odmiennie reklama zewnętrzna, jest to w dzisiejszych czasach jedna z najpopularniejszych form reklamy marketingowej, jaka chętnie wykorzystywana jest zarówno poprzez drobne firmy jak i ogromne przedsiębiorstwa. Reklama zewnętrzna jest umieszczana na ulicy, w środkach komunikacji miejskiej bądź w innych uczęszczanych przez ludzi miejscach.

bilboard reklamowy

Autor: Marcel Ekkel
Źródło: http://www.flickr.com
Jej głównym celem nie jest dostarczenie jak największej ilości wiadomości, jak to jest w wypadku reklam telewizyjnych lub radiowych, lecz zwrócenie uwagi na konkretny produkt w taki sposób, aby był on prędko i bez trudu zapamiętywany. Po pierwsze chodzi więc o to, żeby dany artykuł zakorzenił się w umyśle przypuszczalnego Kontrahenta i był przez niego kojarzony. By reklama aoutdoorowa charakteryzowała się skutecznością musi więc zawierać multum obrazów plastycznych i minimalną ilość słów. Znaczące jest również miejsce jej ulokowania, najlepiej zastosować reklamę zewnętrzną tam, gdzie częstokroć jest niemało ludzi, na przykład w pobliżu galerii handlowej, przy autostradzie, w autokarach bądź tramwajach i tak dalej.

Rodzajów reklamy zewnętrznej jest niezmiernie wiele. Zdołają to być billboardy sosnowiec – tej agencji reklamowej , ekrany ledowe i telebimy, do reklamy (zapraszam tutaj…) zewnętrznej zalicza się także plakaty, reklamy, jakie są umieszczane na nawierzchniach nieruchomości, współczesną formą reklamy zewnętrznej jest również oklejanie środków komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, pociągi i tak dalej.) konkretnymi komunikatami.

Niezwykle atrakcyjną odmianą reklamy outdoorowej jest także city lighty, to znaczy „światło uliczne”. Jest to najczęściej niewielka podświetlana tablica, którą rozmieszcza się w decydujących oraz zwykle odwiedzanych miejscach w mieście, takich jak na przykład deptak, rynek, galerie handlowe, przystanki oraz sporo innych. Wśród form i rodzajów reklam zewnętrznych znajdują się też reklamy wyświetlane w bankomatach, jakie pojawiają się na ekranie powitalnym. Jest to wyborna forma reklamy, jaka nieraz zapada nam w pamięć, bo dokonując jakiejś transakcji w bankomacie zazwyczaj nie odrywamy wzroku od ekranu, dzięki czemu możemy szybciej zapamiętać daną reklamę.