Oklejanie aut, ulotki i inne metody reklamy.

Wszyscy wiemy, jak ważna w promocji produktu jest reklama. Dzięki dobrze zaplanowanej kampanii reklamowej możemy sprzedać naprawdę wszystko. Nasz produkt możemy reklamować na różne sposoby, ale uważa się, że najbardziej efektywna i najlepsza jest reklama TV. Sporo ludzi to bowiem wzrokowcy, których uwagę szybko przykuje dobrze nakręcony filmik wyświetlany na przykład przed wiadomościami czy też w trakcie filmu.

Ale nie wszystkich stać na tego rodzaju reklamę. Dlatego też równie dobrym rozwiązaniem może być informacja o naszym produkcie puszczona w radiu. Jeżeli dysponujemy sporym budżetem na reklamę, to możemy pomyśleć o sponsorowaniu jakiejś stałej audycji, która cyklicznie puszczana jest w radiu. Jest to interesujący pomysł, ponieważ reklama naszego produktu oraz firmy będzie pojawiała się zawsze na początku i na koniec audycji. Z tej przyczyny informacja o naszych usługach albo towarze może stać się dość popularna, a to może zwiększyć zapotrzebowanie na inne produkty z naszej oferty.

Jeżeli takie rozwiązanie także okaże się za kosztowne, to pozostaje nam na przykład promowanie swojego towaru oraz usług za pomocą tablic reklamowych oraz plakatów, które mogą być umieszczane prawie wszędzie, na przykład przy ruchliwej szosie, gdzie informację o naszej ofercie codziennie zobaczą dziesiątki kierowców, którzy mogą zainteresować się tym, co mamy w asortymencie.

reklama na autobusie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawą formą reklamy są także ulotki. Nie musimy sami ich rozdawać. Możemy wynająć odpowiednią firmę, by ta przez swych pracowników rozpowszechniła karteczki z naszą usługą. Jest to forma reklamy bezpośredniej, która jednak może trafić do małej liczby klientów.

Z tego powodu również zawsze można zdecydować się na oklejanie samochodów (Creative Art Studio Reklamy). Tego rodzaju forma promocji jest o tyle skuteczna, iż pojazd, który oklejamy, może pojawić się wszędzie, zatrzymać się w różnych miejscach, zarówno w dużych miastach, jak na przykład Wrocław, Warszawa czy Poznań, mniejszych miasteczkach, jak i przykładowo na wiosce. A jeżeli okleimy kilka pojazdów, to zasięg naszej reklamy automatycznie się powiększy i dzięki temu być może uda nam się dotrzeć do większej liczby osób.

Jak można zauważyć, wybór efektywnej reklamy zależy od wielu rzeczy, między innymi od tego, co chcemy akurat zareklamować, jakim dysponujemy budżetem i tego, czy przykładowo nasza oferta zainteresuje wyłącznie kierowców, ponieważ oferujemy sprzedaż filtrów powietrza czy wymianę opon.