Z jakich sposobów i technik często korzysta współczesna reklama, odmiany reklamy na zewnątrz

Reklama korzysta z bardzo wielu różnorodnych form i sposobów dotarcia do klienta, jakie dobiera się w zależności od reklamowanego towaru i grupy docelowej. Sporą część reklamowego tortu bierze radio, telewizja i internet, to właśnie w tych mediach będą największe pieniądze i kampanie. Spore znaczenie na reklamowym rynku mają również różnorakie rodzaje reklamy na zewnątrz, tak naprawdę można je spotkać na każdym kroku.

billboard reklamowy

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużym plusem reklamowych form na zewnątrz jest bardzo duża liczba docelowych odbiorców. Jeśli nośnik jest ustawiony w centrum dużego miasta przykładowo takiego jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, to można się spodziewać wielu tysięcy osób, jakie go po prostu zobaczą. Tak samo popularne i tak samo skuteczne są nośniki reklamowe zlokalizowane obok ruchliwych ulic, tu zaś docelową grupą są kierowcy, których na tego typu trasach też jest bardzo duża liczba.

Następnie bardzo często wykorzystywane przez reklamodawców miejsca, to galerie, centra handlowe, urzędy i instytucje, tam także reklama zewnętrzna bardzo dobrze się sprawdza.

Jeśli przedstawiana w tym serwisie tematyka jest według Ciebie ciekawa, to ponadto sprawdź także podobne warte przejrzenia (https://e-gift.pl/oferta/artykuly-biurowe-pismiennicze/notesy/) artykuły.

Zewnętrzna reklama wykorzystuje sporo różnorodnych nośników. Najpopularniejsze i w dalszym ciągu najbardziej skuteczne są klasyczne billboardy Kraków, stawiane najczęściej przy ruchliwych miejscach, gdzie najlepiej się sprawdzają – Odbiorcami bilboardów są kierowcy stojący w korkach, spacerujący po chodnikach a także osoby robiące zakupy czy załatwiające różne sprawy.

Ostatnio bilboardy bardzo często są zastępowane w wielu miejscach przez ledowe ekrany, porównując je ze zwykłymi pozwalają one na bardzo łatwą zmianę wyświetlanego obrazu, a poza tym widoczne są przy praktycznie każdej pogodzie. W większych miastach bardzo dobrze będzie się sprawdzać reklama na pojazdach miejskiej komunikacji, podjeżdżający tramwaj czy autobus z ciekawą, naklejoną reklamą na pewno będzie zauważony przez dużą część pasażerów. Bardzo dobrze się też sprawdzają reklamy na budynkach, one także ze względu na swoją wielkość są bardzo widoczne, a oprócz tego często będą zasłaniać remontowane miejsca.