Uczenie się języków – gdzie to robić umiejętnie?

Oczywiste jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być konsekwentnym a także cierpliwym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja przedstawię Wam moje „sposoby”, które wykorzystywałam w trakcie nauki języków. Po prostu przenigdy nie ufałam cudownym sztuczkom, które proponują różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.

hiszpańskie miasteczko

Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com

Jasne jest, że do nauki konieczne są jakieś książki lub innego rodzaju materiały. Wybór proponowanych podręczników, samouczków, kursów a także wszelkich innych pomocy naukowych jest ogromny i co istotne przeróżny w zależności od języka. Trzeba jednak w pierwszym etapie nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Człowiek powinien mieć czas, żeby dowiedzieć się, czego potrzebuje.

Szalenie nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przejrzeć nasz tekst. Jeśli masz ochotę na inne, to kliknij link zwyżka wrocław i przejdź do kolejnej witryny.

Jeśli musicie zacząć naukę zupełnie nowego języka zacznijcie od kupna jakiegoś samouczka, który w swojej formie oraz układzie będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. kupcie taki, który będzie według was dobry w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie pora. Na spokojnie można przecież korzystać ze zasobów internetowych. Nieefektowną metodą jest nabywanie ogromu słowników. To nic innego jak prokrastynacja, czyli odwlekanie w czasie zaczęcia nauki. Wiele osób lubi tak robić. Nabywają ogrom książek i są święcie przekonani, że szykują do zaczęcia nauki. W rzeczywistości próbują oni opóźnić moment, w którym naprawdę wezmą się do nauki – przeważnie etap ten nie pojawia się. Przeczytaj więcej: strona internetowa.

Prostymi słowy – na początku nauki nowego języka zakupcie sobie jeden tradycyjny oraz klarowny (na wasze oko) samouczek. Na pierwszym etapie mniej oznacza więcej. Warto również zainwestować w słowik jednojęzyczny, albowiem trzeba samemu domyślać się, co szukane słowo znaczy po polsku na podstawie opisu, który jest tam umieszczony.

hiszpański

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna rzecz, która dobrze sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu czytanie książek w danym języku ale też oglądanie filmów. Fajną rzeczą, która się dzieje po oglądaniu filmów i serialów w językach oryginalnych jest to, że w pewnym momencie zaczyna się myśleć w danym języku.

Gdy opisywany wpis zostanie przez Ciebie przeanalizowany, wejdź również na inny pełny tekst (http://prtime.pl/oferta/komunikacja-wewnetrzna/?lang=pl), który zawiera tak samo absorbujące treści.

Pojawia się to kompletnie nieświadomie i nieraz przyłapałam się na tym, że po jakiejś dłuższej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka różnego języka będzie sporo lepsza jeśli będziemy uczyć się z własnej woli. Im więcej wymagań tym gorsze efekty.