Jak wyprawić dobry event?

Czego trzeba przypilnować, aby event był sukcesem? Na jak wielu płaszczyznach należy działać?
Organizacja wszelakiej maści eventów to proces ogromnie wymagający oraz złożony, natomiast poszukiwania jakichś ustandaryzowanych reguł nie ułatwia to, iż każde wydarzenie, ma swój niepowtarzalny charakter.

Należałoby jednakże zwrócić uwagę na najważniejsze sprawy, raczej wspólne dla każdego typu imprezy. Przede wszystkim osoba zainteresowana przygotowywaniem eventów musi być odpowiednio zorganizowana. Każdy, kto pragnie objąć umysłem wielopłaszczyznową faktyczność, jaką jest każdorazowo impreza masowa lub wydarzenie, musi kapitalnie koordynować czas własny i dziesiątek, a czasem nawet setek pozostałych ludzi. Dobrze aby osoba taka ukończyła kurs Event Manager – Platforma edukacji Eventowej.
organizacja eventu

Autor: Reg Natarajan
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym, organizacja eventu nastręcza nie małych przywódczych zdolności, zarządczych a także zdolności kontroli. Po trzecie – prawda bezdyskusyjna: eventu przenigdy nie aranżuje jedna osoba. Robota przy organizacji wydarzenia nadzwyczajnego to praca zespołowa, z wszystkimi tego zaletami, jak i negatywami. Więc w tej branży bardzo ważne są zdolności interpersonalne, zaczynając od czubka drabiny aż po jej podstawę. Nierzadko indywidualność nie wystarcza, zespołem powinniśmy sprawnie kierować, będąc jednocześnie jego członkiem. Każdy event (www.iwentownia.pl/) jest zamkniętą całością, ma początek i koniec oraz pewien sekwencyjny ład. Nie ma tu miejsca na wypadek, improwizować z kolei mogą już jedynie obeznane zespoły. Organizacja eventu redukuje się do efektywnego zarządzania: relacjami, kapitałem ludzkim itd – .

Stąd koniecznie musimy panować nad całym procesem i nie możemy pozwolić, by któryś z jego fragmentów był zaniedbany, bo rzutuje to negatywnie na wszelkie inne aspekty pracy nad wydarzeniem specjalnym.