Skup samochodów powypadkowych – jak zdecydować się na najlepszy. Radzimy.

Decyzja o zakupie samochodu bywa zazwyczaj decyzją przemyślaną i planową. Jak wygląda ta sama sytuacja od strony sprzedającego? Ze względu na duże nasycenie naszego rynku samochodami z drugiej ręki, sprowadzonymi z pozostałych krajów Unii Europejskiej, sytuacja ta na nieszczęście znacznie utrudniła procedurę zbytu. Jak w tej sytuacji szybko sprzedać auto za dobrą kwotę?

auto

Autor: Vetatur Fumare
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy (zobacz zobacz więcej) mamy dużo czasu na sprzedaż, możemy usunąć potencjalne awarie, wyczyścić go, odświeżyć tapicerkę – ogółem sprawić, by nasz samochód wyglądał i funkcjonował możliwie najlepiej. Gdy nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, powinniśmy skorzystać z oferty renomowanych skupów samochodów. Kwota, jaką otrzymamy, będzie trochę mniejsza, ale całościowo finansowo będziemy na korzyść, ponieważ pozbędziemy się kosztów długotrwałej sprzedaży. Jest to wspaniałe rozwiązanie w przypadku sprzedaży starych pojazdów jak również aut powypadkowych. Zobacz:

Daje nam ono momentalny napływ gotówki, który na pewno okaże się bardzo przydatny. Wspomnijmy również, iż ta sytuacja pozwoli nam uniknąć mnóstwa nerwów. Gdy już wybierzemy zbyt wysłużonego lub używanego samochodu do skupu – pozostaje decyzja o wyborze punktu, z którym mamy zamiar przeprowadzić transakcję. Aby go znaleźć, najlepiej jest wpisać w wyszukiwarkę hasło: „skup samochodów powypadkowych”, w przypadku gdy wróć właśnie powypadkowy samochód mamy do sprzedania. Aby zawęzić pole wyszukiwania, wpiszmy nazwę miasta, przykładowo: „skup aut po wypadku Wrocław”.

auto

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki takiemu postępowaniu uzyskamy listę prawdopodobnych skupów w naszej okolicy. Następny krok – to porównanie cen w poszczególnych punktach. Na co warto zwracać uwagę? Unikajmy małych handlarzy oficjalnie nieprowadzących działalności gospodarczej. Zazwyczaj oferują 50% ceny rynkowej samochodu, podczas gdy w dużym profesjonalnym skupie uzyskamy kwotę nawet do 90% wartości rynkowej. Widząc oszczędzony czas, brak konieczności zapłaty za ogłoszenia w prasie, brak odwiedzin na giełdach samochodowych – to bardzo opłacalne rozwiązanie. Wiedzmy poza tym, że możemy ponadto, sprawdzić opinie o skupie na forach tematycznych.