Jak dobrze przygotować samodzielnie wizytówki do druku

Wizytówki są niezbędne firmom. Służą nie tylko wymianie kontaktów w czasie spotkań biznesowych, ale z powodzeniem można je dołączać m.in. do sprzedawanych produktów. Jeżeli wizytówka jest umiejętnie przygotowana, spełni swoją rolę informacyjną, wzbogacając ją także o rolę reklamową. O czym nie wolno zapominać, oddając wizytówki do druku?

Wizytówki

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze zrobiona wizytówka ma kierować na siebie uwagę, zapadać w pamięć, dostarczać niezbędnych informacji na temat osoby lub przedsiębiorstwa oraz nie budzić wątpliwości przy utożsamianiu z konkretną marką. Chcąc pozyskać wysokiej jakości, dobrze spełniające swoje zadania, wizytówki, można zdecydować się na jedną z dwóch opcji: zrealizować projekt osobiście, lub zlecić jego przygotowanie grafikowi. To drugie rozwiązanie będzie oczywiście o wiele droższe, w aktualnej rzeczywistości, kiedy każdy szuka oszczędności, gdzie tylko się da, korzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalistycznego oprogramowania. Kreator wizytówek to narzędzie, oferowane przez coraz większą część drukarni. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób wykreujesz dokładnie taką wizytówkę, jaką chcesz mieć.

Wykonanie każdej wizytówki trzeba zacząć od stworzenia logo. Jeśli jeszcze nie posiadamy znaku firmowego, z drukiem wizytówek (oferta) powinniśmy poczekać. Bardzo istotne zagadnienia przy projektowaniu wizytówek (informacje) to ogólna estetyka – klasyczna lub kreatywna – oraz kolory, ulokowanie poszczególnych części kompozycji, wybór informacji, które zostaną umieszczone na wizytówce, wybranie czcionki, wybór wielkości (powszechnie stosowane wymiary wizytówek to 90 mm na 50 mm) i orientacji (popularniejsza jest pozioma, jednak wizytówki drukowane w pionie z roku na rok są chętniej wybierane), a także gramatury i faktury papieru. Wyborów jest sporo. Najważniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie wszystkich części, tak, aby uzyskać spójną, harmonijną i niebanalną kompozycję. Więcej tu: portal.

Wizytownik, wizytówki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Odpowiedni kreator wizytówek umożliwi przygotowanie kilku różnych opcji i wybranie tej najlepszej. Kreatory mają do dyspozycji użytkowników mnóstwo wzorów, ozdobników i czcionek, wśród których z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Korzystając z oprogramowania do tworzenia wizytówek, nie musimy się zastanawiać, czy wybieramy prawidłowy tryb kolorystyczny, rozdzielczość i inne kwestie, ważne z punktu widzenia drukarni.