Jak odpowiednio wybrać firmę cateringową? Co wziąć pod uwagę, co szczególnie powinno nas zainteresować?

Organizowanie przyjęcia w domu dla wielu z nas kojarzy się z trudną pracą. Już na sam początek wymyślenie dobrego menu, następnie zaś targanie ciężkich zakupów, żeby następnie spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni.

Często na miłe rozmowy z przyjaciółmi brak nam sił i ochoty. Oczywiście są osoby, którym takie organizowanie menu na przyjęcie sprawia wielką przyjemność. Jednakże są to wyjątki, jakie przecież tylko potwierdzają regułę. Większość z nas nie lubi takich przygotowań i chętnie od razu udałaby się do etapu końcowego a jest nim samo przyjęcie. Od kiedy na rynku pojawiły się firmy cateringowe tego typu rozwiązanie okazało się możliwe. Jednakże samo wynajęcie tego typu firmy nie oznacza powodzenia. Ażeby przyjęcie się udało należy wybrać dobrą i sprawdzoną firmę cateringową. Identycznie mia się z opcją catering dla firm. Oto kilka najważniejsze wskazówki.

menager

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Nim zdecydujesz się na usługę cateringową powinieneś zastanowić się jaką kwotę chcesz przeznaczyć na przyjęcie, a później przystosować do tego typ potraw i napojów. Na początek policz wszystkich zaproszonych gości. Jeżeli wśród gości są najmłodsi warto zastanowić się czy będziesz zapewnić oddzielne menu dla dzieci. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki można określić orientacyjnie cenę cateringu. Rodzaj cateringu jest zależny od pory wydawania przyjęcia. W zależności czy będzie to obiad, podwieczorek czy kolacja cena cateringu będzie na pewno różny.

Należy pomyśleć nad wyborem alkoholi dla gości. Trunek powinien pasować do potraw, ale również musi smakować gościowi. Firmy dość często w swoich ofertach posiadają spory wybór alkoholu. Jednakowoż przeważnie bardziej się opłaca samemu kupić alkohol. Im bardziej różnorodne jest menu cateringu tym przyjęcie będzie atrakcyjniejsze, jednakowoż powiększa się również koszt cateringu. Jeśli przygotowujemy „małe” przyjęcie warto zdecydować się na jeden rodzaj kuchni (może to być kuchnia włoska, japońska, może też być francuska czy polska).

Firma cateringowa

Autor: Wine Country Walking Tours
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy cateringowe są w stanie zorganizować w niewielkich ilościach parę różnych potraw, przykładowo przekąsek albo kilka dodatków do potrawy głównej. Na pewno to ożywi menu cateringu. Jeśli zorganizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na kawę” najkorzystniej sprawdzi się słodki catering. W takiej ofercie firm cateringowych odnajdziemy potrawy słodkie: desery zimne i gorące, różneciasta, owoce i słodycze.