Termoformowanie tworzyw plastycznych

Reklama zewnętrzna jest jednym z najważniejszych nośników przekazu reklamowego. Poprzez szybkie dotarcie do potencjalnego klienta, ma duży wpływ na wizerunek firmy lub określonego produktu.
Czy to w dużych aglomeracjach czy w małych miasteczkach, ma zwrócić uwagę przechodniów, kierowców, wszystkich tych którzy znajdą się w jej pobliżu. Musi być więc odpowiednio duża i atrakcyjna, czy to ze względu na kolorystykę czy treść. Jej podstawowym zadaniem jest, aby została zauważona i co więcej – pozostała w pamięci odbiorców.

reklama

Autor: minimalform
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można wyobrazić sobie reklamy zewnętrznej bez nowoczesnych technik. Jedną z nich jest termoforowanie. Dzięki tłoczniom przystosowanym do dużych formatów, powstają litery przestrzenne i logotypy, oraz inne wyroby cienkościenne o dużej powierzchni -więcej info na .

W procesie termoformowania wykorzystywane są sztywne folie lub płyty, z których formuje się pożądane kształty. Aby było to możliwe, tworzywo musi zostać poddane procesom obróbki cieplnej.

Technika ta znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Oprócz produktów wielkogabarytowych jak tablice reklamowe, z jej użyciem można wyprodukować niewielkie przedmioty, jak opakowania i pojemniki plastikowe, elementy sanitarne , zabawki, gadżety jak i opakowania lub ich elementy w tym również posiadające atest spożywczy.
O popularności termoforowania głównie zadecydowały względy ekonomiczne – termoformowanie jest procesem

reklama

Autor: Style Raw
Źródło: http://www.flickr.com

stosunkowo niedrogim, a opłacalność uruchomienia produkcji z użyciem tej metody zaczyna się już przy małych seriach.

Niedrogo nie oznacza jednak niedobrze, przeciwnie. Termoformowanie pozwala uzyskać towar o bardzo wysokiej jakości.

Oryginalna i przykuwająca uwagę odbiorcy grafika, daje możliwość efektywnego promowania produktów i usług. Niestety nie zawsze jesteśmy świadomi, jak przy użyciu stosunkowo niewielkich nakładów finansowych jesteśmy w stanie polepszyć sytuację finansową naszej firmy. Jeśli więc firma zajmuje się handlem, produkcją, gdy mamy zamiar wypromować swój produkt – wykorzystanie techniki termoforowania sprawdzi się znakomicie.