Na jakie sprawy zwrócić swoją uwagę w czasie wybierania firmy, która zajmie się sprawami przeprowadzki.

Zmiana mieszkania często wiąże się z koniecznością przetransportowania całego wyposażenia. Jeżeli jest to parę kilometrów i ma się własne auto, to można to robić wioząc po trochu wszystko co potrzeba. Jednak jest to rozwiązanie dość kłopotliwe, bardzo czasochłonne, a jeżeli przeprowadzka będzie do innego miasta, to wręcz nieopłacalne. Zdecydowanie korzystniej będzie wynająć wtedy doświadczoną firmę, która załatwi wszystko podczas jednego dnia.

przeprowadzka

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz takich firm działa coraz więcej, i zostaje pytanie, jak wybrać najlepszą? Odpowiedź na tak postawiony problem nie jest prosta, każdemu przecież będzie zależeć na innych aspektach, jest jednak kilka uniwersalnych reguł, którymi należy się kierować przy wyborze.

Powinno się przed podjęciem ostatecznej decyzji każdą z wybranych wstępnie sprawdzić, poczytać w internecie opinie o nich i porozmawiać z pracownikami, aby dowiedzieć się wszystkiego, co się da. Dopiero po pozbieraniu takich informacji należy podjąć końcową decyzję, zatrudnienie firmy z przypadku, bez jej skontrolowania może się zakończyć dużymi problemami, gdy przykładowo uszkodzeniu ulegną meble albo inne przewożone przedmioty.

Jedną z najbardziej istotnych rzeczy podczas wybierania firmy powinna być umowa na przewóz, którą się spisuje. Firmy, jakie żadnej umowy nie będą chciały podpisać należy wyeliminować od razu – w przypadku zniszczeń dochodzenie swoich praw mogłoby być dużo trudniejsze. Lecz powinno się także przyjrzeć samej umowie, firmy przeprowadzkowe często próbują umieścić w nich wpisy, które mają ograniczyć zakres ich odpowiedzialności. Link do polecanej strony: Orson – przeprowadzki we Wrocławiu

Warto także dowiedzieć się, czy znaleziona przez nas firma oferująca tanie przeprowadzki Wrocław posiada wykupione ubezpieczenie przewożonych przedmiotów, niekiedy zniszczenia mogą powstać nie z winy obsługujących przeprowadzkę pracowników i warto w takiej sytuacji ubezpieczenie posiadać. Następnym kryterium wyboru powinna być cena, tu warto porównać oferty paru wyszukanych firm. Nie oznacza to, że należy się zdecydować na firmę najtańszą, lecz jeśli kilka wytypowanych będzie oferowało taki sam zakres usług, to będzie to zapewne najistotniejszym kryterium.