Sprawdźmy jak wygląda filmowanie z innej perspektywy

W różnych sytuacjach mamy świadomość, że konieczna jest inna perspektywa. Zwłaszcza, gdy mowa o kręceniu jakiegoś filmu. Oczywiście można ustawić sporo kamer w różnych miejscach i wynająć paru operatorów, którzy będą nad wszystkim panowali.

Na szczęście dziś wszyscy mają dostęp do jeszcze jednego rozwiązania – to znaczy drona. Nie musimy mieć ogromnych pieniędzy, wystarczy, że zaczniemy interesować się taką opcją. Gdy chodzi o filmowanie z lotu ptaka, to jest sporo firm, które oferują tego typu usługi. W zależności, czy chcemy stworzyć filmik promujący naszą okolicę, czy może marzą nam się jakieś migawki z wesela lub jakiejś imprezy w plenerze organizowanej przez miasto-

filmowanie z powietrza za pomocą drona

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej sytuacji musimy szukać firmy, która zawodowo się wszystkim zajmuje. Jak wiadomo można poprosić na przykład kuzyna, który ma drona, by ogarnął jakieś jeszcze ujęcia z rodzinnej imprezy, ale powinniśmy mieć pewność, że kuzyn zna się na rzeczy. W innym wypadku sensowniej zrezygnować, bo nieumiejętne sterowanie dronem może wyrządzić komuś krzywdę. Tak, więc na spokojnie powinniśmy zastanowić się, czego rzeczywiście potrzebujemy. Bo może się okazać, że dzięki filmowi z lotu ptaka nasze video okaże się rzeczywiście niesamowite.

Piękne filmy robione z wysokości

W dzisiejszych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest ogromnym wyzwaniem. Kiedyś musiałby nad nami latać helikopter z kamerzystą w środku, a w dzisiejszych czasach wystarczający okazuje się dron i ktoś, kto rzeczywiście jest w stanie się nim posłużyć. Jest dużo firm, które oferują filmowanie (np. filmowanie wesel Kraków) dronem.

Trzeba tylko sprawdzić, kto konkretnie w naszych okolicach się tym para. Powinniśmy popatrzeć na poprzednie realizacje danej firmy, o ile są na stronie www. Bo jak łatwo się domyślić nie wszyscy klienci muszą się zgadzać na to, ze będzie pokazane to, co chcieliby zostało dla nich nakręcone. Jednak, jeżeli już dojdzie do spotkania z osobami, które filmują z lotu ptaka, to na sto procent będą nam w stanie pokazać swoje produkcje. To sprawi, że będziemy wiedzieli, czy wg nas jest to okej, czy nie. A jeżeli będzie nam się to podobało, to nie pozostanie nic innego jak zamówić firmę na konkretny termin. Warto również od razu poomawiać warunki finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*