W jaki sposób unowocześnić pracę naszej księgowej?

Z owym papierkiem uda się pan na trzecie piętro do pokoju z numerem dziesięć, potem pójdzie pan na dziesiąte piętro, by donieść tam kolejny dokument, a następnie wróci pan tutaj – znany większości schemat? Oczywiście, że tak.

sterta dokumentów

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś schemat ten można było jedynie zobaczyć w telewizji, a dokładnie we francuskiej bajce, jednakże stał on się stałym elementem życia każdego obywatela Polski. A w państwie tym biurokracja jest niezwykle rozwinięta i gdy tylko przyjdzie nam załatwić coś w urzędzie, od razu oblewa nas zimny pot. Nic dziwnego, bowiem w urzędzie jesteśmy zmuszeni spędzić większość naszego życia stojąc w kolejkach, by załatwić niezbędną nam sprawę.

Każdy kto jest zatrudniony, bardzo blisko paniki znajduje się, na początku roku, kiedy to przychodzi mu odwiedzić urząd skarbowy. Jeszcze trudniej mają Ci, którzy mają swoją firmę. Tu dopiero rozpoczynają się prawdziwe schody. Naturalnie działalność możemy otworzyć używając Internetu, jednak zawsze, powtarzam zawsze, znajdą się jakieś formalności, które będziemy musieli dostarczyć do urzędu no i ponownie wystać większość dnia w kolejce, czekając na możliwość załatwienia sprawy. Jednak każdego z nas straszą kupy papierów, które trzeba uzupełnić, a nierzadko nie wiemy jak to zrobić, nie byłoby z tym żadnego problemu, gdyby panie zza okienek, ochoczo nam w tym doradzały, jednak większa część nich ma to w nosie czy umiemy coś uzupełnić, czy też nie . To już nasz problem. To nie jedyny kłopot, który napotykamy. podczas prowadzenia firmy pojawia się ich całe mnóstwo, co często po prostu blokuje ich potencjał. Do tego dochodzi mnóstwo przepisów, które trzeba spełniać, aby móc swoją działalność otworzyć. Jednym słowem – przedsiębiorcy często muszą przejść przez prawdziwe piekło, by otworzyć firmę. Jednak kiedy już im się to uda – a owszem, jest to wykonalne, należałoby zastanowić się, co ulepszy ich pracę.

Bowiem większość przedsiębiorców posiada księgowe, które opiekują się całą dokumentacją firmy. To szalenie ułatwia pracę, ponieważ to księgowa wie kiedy lub gdzie należy dany dokument donieść, wie także kiedy musimy dokonać opłaty, aby nasza działalność efektywnie działała. Jej praca nie należy do łatwych, aby ułatwić jej to, dość trudne zadanie, powstało coś, co nazywa się portal księgowy, gdzie znajdziemy obowiązujące akty prawne bądź rady ekspertów, dzięki czemu praca naszej księgowej okaże się niezwykle płynna, jednak trzeba zauważyć, iż księgowa to nie praca dla każdego, bowiem księgowa trzeba urodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*