Co powinno się pojawić w perfekcyjnej kosmetyczce?

W każdej podręcznej kosmetyczce nie może zabraknąć najbardziej potrzebnych preparatów, bez których nie może obejść się żadna kobieta. Muszą się tam pojawić zatem wszystkie niezbędne środki służące do makijażu jak również środki do higieny. Zobaczmy zatem co należy mieć we własnym kuferku.

wykonywanie makijażu

Autor: Ashley MacKinnon MacKinnon
Źródło: http://www.flickr.com

Postawą jest właściwy make up. Z tej właśnie przyczyny poza akcesoriami takimi jak pędzel do pudru, w kuferku powinien się znaleźć zawsze podkład, który zapewnia idealne dopasowanie. Typów podkładów są w sklepach setki a każda dziewczyna powinna poświęcić odrobinę czasu żeby dobrać ten najwłaściwszy dla swojego rodzaju skóry. Podkład jest bowiem niezmiernie ważnym składnikiem dobrego makijażu. Jednym z zalecanych preparatów jest Affinitone, który gwarantuje idealne krycie przy równoczesnym nawilżeniu skóry (przejdź do Ceneo). Doskonale nadaje się do codziennego makijażu, nadając skórze świeży, naturalny wygląd. Poza tym, musimy pamiętać o korektorze, który często przydaje się w nieoczekiwanych okolicznościach. W naszym kuferku nie może zabraknąć talizmanu każdej kobiety a więc szminki. Dobrze by było gdyby były tam dwa kolory, wliczając w to klasycznie uwodzicielską czerwień, która sprawdzi się przy wielu okazjach. Trzeba zadbać także o paznokcie, tak więc oprócz pilnika w naszym kuferku musi być także dobry lakier do paznokci. CND Shellack doskonale pokrywa a także gwarantuje długotrwały, świetlisty rezultat na paznokciach. Z takim lakierem z całą pewnością będziemy się wyróżniać spośród wszystkich dziewczyn.

W każdej kosmetyczce dobrze jest posiadać również klasyczne środki tj. szare mydło bądź też wazelina. To pierwsze doskonale oczyszcza oraz koi naszą cerę w przypadku podrażnień. Świetnie także nadaje się do usuwania makijażu (wejdź do nas http://www.longtimebeauty.com.pl/) (wazelina). Jest bezpieczne dla naszej skóry, ponieważ nie zawiera chemicznych składników bądź też środków zapachowych. Wazelina z kolei doskonale nawilża spierzchnięte usta a także – zobaczysz tu – sprawdza się przy pielęgnacji rzęs.

Jeśli mówimy już o rzęsach, to naszym kuferku powinien pojawić się eyeliner a także koniecznie tusz do rzęs jak i paleta cieni, żeby w każdej chwili móc podkreślić swoją kobiecość. Przydadzą się z całą pewnością także chusteczki do demakijażu, które są w stanie nas uratować gdy nie mamy dostępu do wody a jesteśmy zmuszone zmyć makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*