Wrzawa przedświątecznych zakupów

Pośpiech i presja doskonałych świąt powodują, iż Polacy dają się nabierać na chwyty marketingowe oraz wydają więcej pieniędzy niż na co dzień. Jednakże upominki wybierane w ostatniej chwili często są najmniej trafione. Z tej przyczyny Polacy częstokroć chcą otrzymać gotówkę. Polacy są w święta w wyższym stopniu hojni i spontaniczni w nabywaniu, choć i na co dzień ponad połowa z nich w ogóle nie planuje własnych wydatków. Spontaniczne podejście do przedświątecznych nabytków, a więc zostawienie ich na ostatnią chwilę, może spowodować, iż zapłacimy za przepływowy ogrzewacz wody sporzej niż normalnie.

świąteczne zakupy

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
W przedświątecznym czasie wiele osób jest skłonnych zaaprobować większe ceny. Częściej również dają się nabrać na chwyty marketingowe, jakie poruszają koniunkturę sprawunków. Wynika to nie jedynie z presji czasu, ale i z naszej tradycji.

Ten wpis jest interesujący, ale warto poznać również inne takiego typu materiały. Dlatego zobacz szczegóły (https://www.rol-poz.com.pl/motopompy-c-1782_1843.html), które także okażą się dla Ciebie pomocne.

Musimy jednak wziąć pod uwagę, iż nawet drogi prezent nabyty w przedświątecznej gorączce może okazać się zawodem dla obdarowanego. Prezenty kupowane pod presją czasu przynależą bowiem do najmniej użytecznych sprawunków – przepływowy ogrzewacz wody. Z analiz wynika jednak, że Polacy nie zamierzają pozostawiać zakupu podarków na ostatnią chwilę. Prawie co czwarty badany chce zaopatrzyć się w upominki w listopadzie, natomiast prawie połowa w pierwszej połówce grudnia. 21 proc. zamyśla to zrobić tuż przed Bożym Narodzeniem. W tym roku na prezenty świąteczne oraz ozdoby choinkowe statystyczna polska rodzinka pragnie przeznaczyć statystycznie 1126 zł, o 5 proc. więcej aniżeli w roku ubiegłym. Wydatki na żywność pochłoną natomiast 33 proc. tejże kwoty.

prezent

Autor: Alex G.
Źródło: http://www.flickr.com
Częstokroć wybierane podarki to: komplety kosmetyków, perfumy, książki, płyty, zabawki, gadżety elektroniczne, tablety, telefony Samsung. Z zasady jeśli chodzi o kobiety kwestię podarków mamy uproszczoną. Każda pani uraduje się z pachnideł, apaszki czy bluzeczki. Pan uraduje się z krawatu, skarpet, książki albo albumu.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów – one też Cię bardzo zainteresują.

Za każdym razem zawczasu warto wykonać mały „wywiad” i wypytać bliską nam osobę czego jej potrzeba. Potomkowi lepiej nie kupować na gwiazdkę konsoli komputerowych. Zdrowszym podarunkiem będzie futbolówka, bicykl, strój kąpielowy, książeczka albo planszowa gra edukacyjna – ciekawe telefony samsung.