Czy powinniśmy wykorzystywać folię, ażeby zabezpieczyć lakier samochodu? Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Spora liczba kierowców myśli nad tym, czy warto zabezpieczać elementy nadwozia folią. Jest to coraz bardziej popularna forma modyfikacji. Lecz czy korzystnie się tym zainteresować?
Jest dużo sposobów na to, ażeby zabezpieczyć lakier.

przerwa obiadowa w biurze

Autor: Andrew Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nich to po prostu standardowe woskowanie auta albo stosowanie powłok ochronnych, najkorzystniejsze są kwarcowe oraz ceramiczne. Tego typu metody ochraniają powłokę lakierniczą przed wpływem substancji szkodliwych, które mogą wchodzić z nią w reakcje chemiczne. Jak więc wykorzystujemy kosmetyki samochodowe opóźniamy wpływ procesów oksydacyjnych, jakie powodują matowienie lakieru oraz utratę koloru.

Spore trudności jednak pojawiają się, gdy mamy uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałość powłok nie jest zbytnio wysoka, ażeby ochronić nadwozie przed uderzeniami małych kamieni. Mogą one powodować odpryski. W tego rodzaju sytuacjach pomocna jest samochodowa folia (zobacz maszyny pakujące od producenta) winylowa, jak i folia carbon. Jesteśmy w stanie nimi oklejać (odwiedź nas) tak naprawdę każdy z elementów nadwozia, ale i wnętrza. Jej grubość nie jest zbyt duża, lecz jednakże stanowi ona skuteczną barierę przed różnymi zarysowaniami a także innymi zagrożeniami, jakie mogą uszkadzać lakier. Jak zależy nam jedynie na funkcjach czysto ochronnych, to używajmy folię ochronną, jaką najbardziej korzystnie obklejać zderzaki, maskę i progi – .

To świetne rozwiązanie dla kierowców, jacy dosyć często podróżują autostradami, bo bardzo niebezpieczne dla lakieru będą uderzenia owadów, powoduje to spore odpryski. Jak jednakże zależy nam na wyglądzie to wykorzystujmy folie samochodowe, jakie zapewniają jakiś efekt. W tej sprawie sprawdza się folia carbon, gdyż zmienia ona kolor auta, jakie staje się bardziej atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*