Jakimi sposobami osoby w podeszłym wieku mogą się zabezpieczyć finansowo swoją dalszą przyszłość.

Starsze osoby w Polsce nie mają łatwo, nawet jeśli przez większość życia ciężko pracowały. Renty i emerytury są na poziomie niejednokrotnie nie pozwalającym na normalną egzystencję, a jeżeli ktoś dodatkowo ma problemy ze zdrowiem, to jego sytuacja może być naprawdę trudna.

technologia - panorama

Autor: Rafael Nepô
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko wskazuje na to, że sytuacja się nie poprawi. Społeczeństwo w naszym kraju cały czas się starzeje, dużo młodych osób wyjechało pracować do innych krajów i nie planują wracać, a w budżecie będzie naprawdę mało środków na świadczenia dla osób starszych. Niestety oznacza to dla nich to albo wegetację i przymus ograniczenia wielu rzeczy, albo w różny sposób dorabianie, aby tylko związać koniec z końcem.

Wejdź na ten link i poznaj tam uwagi na nasz temat. Gdy powstaną jakiekolwiek wątpliwości, to z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.

Lecz jeśli się pojawi jakaś nieprzewidziana sytuacja, to nawet kredyt dla seniora nie wystarczy do tego, aby wyjść na prostą .

W ostatnich latach pojawiła się całkiem nowa możliwość zapewnienia sobie zabezpieczenia finansowego na starość, a jest nią renta dożywotnia w zamian za mieszkanie (pośrednicy nieruchomości) . Dla niejednej starszej osoby jest to jedyna możliwość do tego, żeby sobie zapewnić choć odrobinę godnego życia, i minimalną choć ochronę na wypadek konieczności leczenia.

Idea takich rent polega na tym, że po przekroczeniu jakiegoś wieku będzie można przepisać na jedną z instytucji grunt lub mieszkanie, a dzięki temu aż do końca życia otrzymywać będzie świadczenie w ustalonej wysokości. Kwota tej renty zależeć będzie od kilku czynników, między innymi od wartości przekazywanego lokalu oraz płci i wieku osoby, jaka się o nią stara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*