Odliczenia do ZUS-u czym są i jak sobie z nimi radzić?

Gdy mamy firmę musimy się zapoznać z wieloma opcjami, które będą w stanie pozwolić nam na oszczędzanie. Sporo osób, kiedy zaczyna rozkręcać działalność nie wie o wielu możliwościach. Na szczęście, gdy chodzimy do profesjonalnego księgowego, to będzie w stanie na początku wszystko nam powiedzieć. Dzięki niemu składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nas nie doprowadzą do płaczu.

firma

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Warto mieć świadomość, że kiedy remontujemy budynek, który jest zaliczany, jako środek trwały naszej firmy albo konserwujemy jakieś urządzenia, to wtedy polepszamy stan środków trwałych. Jeżeli zwiększa się przy okazji wartość owych środków, to wtedy mówimy, że jest to ulepszenie środka trwałego. Jeśli to jak zrobiliśmy coś ze środkiem trwałym będzie uznane za ulepszenie środka trwałego, przenieś się tutaj to nie zostanie to wpisanew przychody, a zostanie zapisane w amortyzacji. A to sprawi, że koszty podatkowe będą stopniowo się rozkładały. Jednak wszystkie warunki, które są szczegółowo opisane i w prawie dotyczącym środków trwałych, jak też w prawie budowlanym, muszą być spełnione. Należy, więc zagłębić się w kwestie związane z ulepszaniem środków trwałych, bo czasem możemy opłacić jakiś remont, ale nie będziemy mogli zaliczyć tego w amortyzację. Ogółem własna firma, to mnóstwo spraw do ogarnięcia i mnóstwo spraw, z którymi należy się zapoznać. Jeżeli na początku się nie sparzymy, to na pewno z czasem będzie szło nam już tylko lepiej.

Opcja odliczenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Każda osoba, która ma umowę o pracę na czas nieokreślony z automatu zostaną te osobie składki zus do odliczenia – przeczytaj przykłady. Pozostałe osoby, jeśli chciałyby liczyć czy to na emeryturę, czy na opiekę medyczną powinny samodzielnie o siebie zadbać. Gdy chodzi o odliczenia zus, tutaj to pracodawca powinien wszystko ogarnąć.

biznes

Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, że jest spore grono osób, które uważa, że nie chciałoby żeby pieniądze były przekazywane na rzecz ZUS-u, jednak jest to obowiązkowe i nie da się pracując na umowę na czas nieokreślony zrezygnować z takich składek. Najistotniejsze jest to, że te pieniądze za jakiś czas sprawią, że będziemy mogli normalnie funkcjonować na emeryturze. Należy o tym nie zapominać. Bo jeśli sami mielibyśmy odłożyć środki na emeryturę, to zapewne znalazłoby się po drodze mnóstwo okazji, żeby te odłożone pieniądze na koncie wybrać. Na szczęście zajęła się naszymi składkami odgórnie instytucja państwowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*