Toalety publiczne: jak prawidłowo wyposażać tego rodzaju miejsca

Toalety publiczne to nie tylko te, które kojarzone są z niezbyt przyjemnym zapachem i brakiem higieny. To również toalety w szkole, w pracy, w galeriach handlowych itp. Muszą być one prawidłowo dobrane do różnego rodzaju odbiorcy i spełniać wszystkie higieniczne normy. Jak i gdzie wyposażyć takie miejsce?

Projekt publicznej toalety

Autor: Katarzyna Szpicmacher, Maja Matu
Źródło: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
Przede wszystkim należy szczegółowo określić dla kogo będzie przeznaczana toaleta, gdyż – co oczywiste – całkowicie odmiennie będzie to prezentować się w przypadku kobiet, mężczyzn czy dzieci, niepełnosprawnych. Należy także sprawdzić, które przedmioty są nam niezbędne, a które możemy potraktować jako dodatek. Najgorszym typem toalet publicznych są te niepachnące przyjemnie, dodatkowo z zalaną podłogą, w której nie znajdziemy nawet kawałka papierowego ręcznika. W takich momentach często w ogóle rezygnujemy z korzystania. W związku z tym niezwykle ważne jest, aby toaleta była w pełni wyposażona, miała prawidłową wentylację i przede wszystkim nie była mokra, a jej stan stale kontrolowany.

Po pierwsze warto zadbać, żeby miejsce to było prawidłowo oznakowane. Osoba, która chce z niego korzystać nie powinna mieć problemów ze znalezieniem oznaczeń prowadzących do toalet. Oprócz tego warto zapewnić naturalne oświetlenie, które nie oślepi użytkowników i nie będzie sprawiało wrażenia, że miejsce jest brudne. W niektórych wypadkach warto wyposażyć takiego typu miejsca w lampy owadobójcze – dodatkowe informacje o lampach owadobójczych. Może to być bardzo przydatne, w szczególności, kiedy do toalety wchodzimy z zewnątrz. Istotne są także odpowiednie materiały na podłodze czy ścianach.poznaj naszą firmę – odnośnik do serwisu -Muszą sprawiać, że ryzyko poślizgnięcia się będzie jak najmniejsze. Warto skrupulatnie przemyśleć też układ toalet.

Toaleta publiczna

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład nie powinno się umieszczać pisuarów naprzeciw drzwi wejściowych lub tak, by były widoczne w lustrze naprzeciwko wejścia. Zwiększa to poczucie komfortu zarówno korzystających, jak i wchodzących. Dobre jest również jeżeli w miarę możliwości jak najwięcej czynności można wykonywać bezdotykowo, np. spłukiwać WC lub myć ręce. Użytkownicy czują się wtedy pewniej.

Zajmują Cię takiego typu wątki? Masz ochotę na to, by czytać kolejne? Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej (https://www.twojkantor.zgora.pl/kontakt) informacji. Wszystko odnajdziesz w podanym linku.

Gdy korzystamy z suszarek do rąk, warto zainstalować oprócz tego dozownik z ręcznikami papierowymi, który może stać się bardzo przydatny w trakcie awarii. Konieczne są również oczywiście kosze na śmieci, dozowniki na mydło w płynie czy środki do dezynfekcji. Idealnie wyposażona toaleta powinna zawierać również uchwyty dla osób niepełnosprawnych, umywalki dostosowane do wzrostu dzieci czy miejsce do przewijania dzieci. Wówczas jesteśmy przygotowani na każdą możliwość.Warto niezwykle dbać o higienę toalet publicznych. Ludzie, którzy z nich korzystają oczekują zachowania higieny. Powinniśmy nie zapominać właśnie głównie o użytkownikach i sprawić, żeby mogli się poczuć jak najbardziej komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*