Każdy zna taki obraz. Nieduży samochód ciężarowy, swoją drogą znakomity wynalazek stworzony jeszcze w ubiegłym stuleciu, wszakże prezentuje się tak, jakby akurat transportował w części bagażowej stado hipopotamów.

Continue reading

Jeżeli zarabiasz względnie więcej aniżeli przeciętna krajowa, możesz poczuć się zamożnym człowiekiem. Postarają się o to o to banki, dla których jesteś znakomitym użytkownikiem. Podmioty o dochodach wyższych niż 5 tys. zł co miesiąc są dla banków opłacalnym segmentem rynku. Częstokroć zaciągają kredyty i używają kart, są solidni finansowo i sporadycznie miewają problemy z płaceniem osobistych pożyczek. Dla tej grupy konsumentów stworzono więc szczególną odmianę usług pod tytułem personal banking.

Continue reading

Co jakiś czas warto usłyszeć w wiadomościach o zaginięciu bądź odnalezieniu jakiejś osoby. Nie zawsze zaginięcie jakiejś osoby powinien oznaczać, iż stała się jej jakaś krzywda. Zdarza się albowiem, iż wiele ludzi po prostu nie potrzebuje zostać znalezionymi, a odmienne wprawdzie tracą pamięć, lecz odnajdują się w szpitalach albo specjalnych ośrodkach przeznaczonych dla ludzi bezdomnych.
Trzeba jednakże przyznać, iż zaginięcia ludzi powinny kończyć się niezmiernie różnie, dlatego znaczące jest, by jak najprędzej rozpocząć poszukiwania osób zaginionych.

Continue reading

Zewnętrzna reklama cały czas cieszy się ogromną popularnością wśród reklamodawców, głównie z tego powodu że jest stosunkowo tania a równocześnie niezwykle skuteczna. Niewątpliwie największą jej formą są billboardy, jakie każdy chyba gdzieś już kiedyś widział. W praktyce niedostrzeżenie ich jest raczej trudne, bowiem billboardy znacznie górują nad pozostałymi reklamami, a czasami i budynkami.

Continue reading

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych nie jest już gwarancją powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się popularne. Z pewnością, zdobycie wyższego wykształcenia może być szansą na drogę do sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, zwłaszcza zawodowych. Lecz czy w każdej sytuacji wiąże się ze satysfakcją i zadowoleniem finansowym? Czy brak wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie naszej wymarzonej pracy?

Continue reading