Niejeden człowiek marzy o swoim własnym, chociaż niewielkim, domu. A dobrze jeszcze, żeby był to dom upragniony – taki, który od zawsze chcielibyśmy zbudować, o pasującej nam przestrzeni, liczbie pomieszczeń, z kominkiem bądź oczkiem wodnym w ogrodzie. Oczywiście wybudowanie takiego lokum jest w rzeczywistości w zasięgu ręki.

Continue reading

Co okazuje się być dla nas odpowiednie?

Jeśli chcemy się usamodzielnić, potrzeba się namyślić co będzie dla nas odpowiednie. Czy chcemy wynająć mieszkanie, czy być może lepiej zrobimy gdy je zakupimy na własność? Czy chcemy mieszkać w bloku, czy być może jednak pragniemy się budować? Jeżeli wybierzemy tą drugą propozycję, to ciągle powinniśmy się do niej dobrze przyszykować.

Continue reading

Zanim pobudujemy swój własny wymarzony domek, będziemy musieli zrealizować parę czynności. Pierwszym etapem jest postaranie się o zezwolenie na inwestycję. W następnej kolejności można zacząć myśleć o rozpoczęciu budowy. Czasem warto jeszcze przed złożeniem w wniosku o pozwolenie na budowę wykonać tak zwane badania geotechniczne. Nie są one koniecznie do uzyskania decyzji administracyjnej, jednak warto je wykonać ponieważ unikniemy w ten sposób kłopotliwych niespodzianek podczas gdy będziemy już w połowie budowy.

Continue reading