Chciałbyś trafić do większego grona konsumentów? Postaraj się o dostanie certyfikatu ISO

Posted on 10/05/2018 9:31pm

Aby trafić ze swoim artykułem do większego grona ludzi najczęściej nie wystarczy jego wysoka jakość, jego wartości estetyczne, albo jego niewielka cena i użyteczność. Ludzie są dość wybredni i dużo wymagają, choćby od produktów codziennego użytku.


Gdy klient nie jest pewien, czy towar jest wart swej ceny, często rezygnuje z zakupu.


certyfikacja iso 9001
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com


faktury papierowe
Author: The Peoples Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood'
Source: http://www.flickr.com
Taki los napotykają regularnie towary, które ledwie co weszły na rynek. Certyfikaty poświadczają, że towar był sprawdzony przez grono specjalistów i w drodze decyzji dostał pieczęć, że spełnił dodatkowe wymogi jakościowe. Najbardziej cenionym przez kupujących jest międzynarodowy certyfikat - ciekawa strona - iso, który poświadcza o wysokiej jakości systemu zarządzania firmą. Chociaż certyfikat (niezwykle:: certificator.eu/pl/podrecznik-do-certyfikacji/certyfikat-gost-r.html) może być nadany jedynie za zezwoleniem PCA (Polskiego Centrum Akredytacji) to certyfikacja ISO 9001 przeprowadzana jest przez jednostki upoważnione przez PCA na obszarze całej Polski. Wypis tych jednostek można znaleźć na witrynie Internetowej PCA. Model systemu prowadzenia firmy złożony jest z 4 czynników: odpowiedzialność kierownictwa, zarządzanie zasobami, wykonaniem wyrobu, pomiary, analizy oraz udoskonalenia. Do pionu kierowniczego należy dużo czynności, jakie łączą się na wydajne działanie firmy. To kierownicy odpowiadają za poziom realizacji misji firmy, z tego powodu tak istotne jest, by na każdym etapie kontrolowali i oceniali rezultaty pracy pracowników. Też zarządzanie zasobami jest obowiązkiem pionu kierowniczego. Składa się na to gospodarowanie ilością pracowników, materiałów potrzebnych do wykonywania celów i finansami. Jednakowoż najbardziej istotna jest realizacja produktu, gdyż ten etap wprost dotyczy klientów. Ważne jest czy producent respektuje wymagania klienta, na jakie złożone jest wiele czynników wymienionych w artykule 7 treści normy Centrum Jakości.


Rozpoczęcie procesu, jaki ma na celu przydzielenie certyfikatu jest całkowicie dobrowolne. Firma, jaka zgłasza chęć posiadania takiego certyfikatu i na końcu go dostanie może mieć pewność, że jej sprzedaż wzrośnie.

Tags: Internet, czas, zakup, firma, Konsumenci