Co będzie najbardziej odpowiednie w promocji naszego produktu? Billboard a może telebim? O czym należy wiedzieć?

Posted on 21/06/2018 5:45pm

Dużo osób ma dylemat, ponieważ myśli, co jest korzystniejsze, czy billboard, a może telebim? W rzeczywistości na to pytanie nie ma odpowiedzi, wszystko zależy od naszych potrzeb. Warto więc przez wybraniem jednej z możliwości odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych kwestii, czyli przede wszystkim jaki mamy budżet, w jakim miejscu pragniemy zlokalizować reklamę i do jakich osób planujemy trafić?


reklamy w mieście
Author: Broadway Tour
Source: http://www.flickr.com
Billboard to nośnik reklamy o sporych rozmiarach, bardzo często występuje pod postacią tablicy albo plakatu. Billboardy zdarzają się podświetlone, żeby były dostrzegalne nocną porą. Rozmiary są różne, zaczynając od formatu europejskiego, czyli 5.04 x 2,38 metra, przez 4x3, 6x3 czy 12,3. Istnieją również citylighty, które posiadają rozmiar 1,2x1,8. Widoczne są one bardzo często na wiatach przystanków. Spotykane są również, zwłaszcza w metrze, billboardy rozmiar 6m2. Największe są megaboardy - ich wielkość wynosi od 50 do 300 m2 i spotykane są najczęściej w dużych miastach. Telebim jest nośnikiem reklamy w formie wizyjnego ekranu, jaki składa się z diod led. Często spotykana jest także sieć telebimów, gwarantuje to bowiem bardziej znaczne korzyści w zakresie promocji. Ogromną przewagą nad wielkim ekranem plazmowym jest widoczność obrazu, nawet jak jest duże nasłonecznienie. Widzialna jest też wyrazistość spowodowana bardziej znaczną jasnością powierzchni telebimu. Takiego rodzaju ekran możemy zamontować jednocześnie na zewnątrz, czyli reklama outdoor, jak i wewnątrz, czyli indoor. Powinniśmy przyznać, iż w ostatnim czasie częściej wykorzystywane są telebimy. Na pewno to nie dziwi, gdyż oferują więcej za mniej, a jednocześnie są rzeczywiście skuteczne - .


reklama miejska
Author: waylonscott
Source: http://www.flickr.com
Sprawdzają się w wielu miejscach, nie jest istotne czy nasza kampania ma być przeprowadzona w dużym mieście, takiego rodzaju Poznań, czy mniejszym jak Bolesławiec - rezultaty są tak samo zadowalające. Bardzo dobrym przykładem jest telebim Bolesławiec Zgorzelecka, w jakim tego typu telebim rzeczywiście przykuwa uwagę i sprawia, iż ludzie rzeczywiście chcą skorzystać z naszej propozycji. Oczywiście to, co zadecydujemy jest zależne tylko i wyłącznie od nas, pamiętać jednak należy, iż jak liczymy na prawdziwe wyniki, to z pewnością korzystniej wybrać telebim.

Tags: plakat, budżet, oferta, powierzchnia