Czy i jakim sposobem warto reklamować własną firmę?

Posted on 11/07/2018 4:44pm

Stare porzekadło mówi, iż reklama stanowi dźwignię handlu. Nie sposób się z powyższym nie zgodzić. Bez promocji znacznie trudniej dotrzeć do klientów i odszukać nabywców na oferowane produkty albo usługi. Trzeba jednak zastanowić się nad działaniami, jakie w kontekście naszego biznesu mogłyby być rzeczywiście skuteczne. Nie każda działalność wymaga dużych nakładów reklamowych. Czasami wystarczą niewielkie akcje, które wcale nie muszą być kosztowne. Jak odszukać najrozsądniejsze rozwiązanie?


reklama na billboardach
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba scharakteryzować grupę odbiorców naszych produktów bądź usług. Inne bowiem narzędzia promocji będą skuteczne w kontekście chęci dotarcia do nastolatków, a inne do osób starszych. Ważne jest także to, by wiedzieć, skąd pochodzą nasi klienci i w jaki sposób dowiedzieli się o naszym istnieniu. Takie informacje niewątpliwie wiele nam ułatwią. Jeśli większość naszych klientów dowiaduje się o naszym istnieniu z Internetu, winniśmy skoncentrować się na działaniach promocyjnych właśnie tam. Atutem reklamy online jest przede wszystkim możliwość dotarcia do precyzyjnie scharakteryzowanej grupy odbiorców – mieszkających w określonej lokalizacji, interesujących się konkretnymi produktami albo posiadającymi wysokie dochody. Tradycyjne metody reklamy niestety nie dają takich możliwości. Naturalnie nie znaczy to, iż tradycyjne metody reklamowe nie powinny Stanowić przedmiotu naszego zainteresowania. Zakładając, iż posiadamy sklep z meblami, możemy postawić na zastosowanie banerów reklamowych. Opublikować możemy je na terenie miasta jak i przy okolicznych trasach dojazdowych.


reklama w mieście
Author: driver Photographer
Source: http://www.flickr.com
Przeanalizujmy oferty z interesującej nas lokalizacji – na przykład billboardy Nysa, a do tego w celu porównania czekających nas kosztów na przykład podmioty z grupy billboardy Ostrów Wielkopolski, a niewątpliwieodszukamy kilka ciekawych propozycji oraz lokalizacji pod nasze reklamy, dowiedz się więcej: Trzeba pomyśleć też o informacyjnym banerze nad wejściem do sklepu, przez co nikt nie będzie się zastanawiał, w jaki sposób do niego dotrzeć. Wykupienie reklamy w lokalnej prasie także może się okazać dobrym pomysłem, dlatego i takie działanie przemyślmy.

Tags: Promocja, reklama, lokalizacja, usługi