Dobry wariant na wprowadzenie oszczędności w spółce

Posted on 28/07/2017 3:12pm

Nie musisz być orłem biznesu, żeby co nieco o funkcjonowaniu spółek rozumieć. Wiesz np. co znaczy skrót "IT". Tak, skrót, nie idzie tu wszakże o angielski leksem tłumaczony jako "to".


crowdfunding
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com


Człon "it" to skrót od "Internet Technologies", zatem "technologie internetowe".


W tej dziedzinie niemało określeń jest wypożyczonych z języka angielskiego. Często praktyczniejsze jest używanie długich przetłumaczonych odpowiedników. Tak akurat jest w wypadku zjawiska outsourcing it, które znaczy po prostu czerpanie z usług zewnętrznych spółek do wykonywania różnorodnych zadań. To tak, jakbyśmy do ciągle cieknących kranów wielokrotnie zatrudniali hydraulika zamiast uczyć się fachu, nabywać narzędzia, zdobywać wprawę. Tak zwany outsourcing it kliknij aby przeczytać (kliknij aby przeczytać) jest po zwyczajnie tańszą drogą do uzyskania tego samego celu. Powinniśmy mieć w pamięci, że utrzymanie miejsca pracy dla swojego informatyka często mogłoby być dla naszej osoby bardziej kosztowne. Samo wyrażenie outsourcing it może dotyczyć naturalnie wszelakich różnych gałęzi gospodarki.
Co więc może wchodzić w skład czynności, dla jakich firma korzysta z outsourcingu it? Więc niezwykle dużo przedmiotów, a do wielu z nich niezbędny jest analityk it - poznaj więcej (poznaj więcej). Jest on jakby projektodawcą na konstrukcji. Dowiaduje się od Interesanta czego ten potrzebuje, początkowo uzgadnia różne szczegóły danego zarysu, by z kolei oddać kwestię do swojego zespołu.


Taki analityk it powinien w pewnej mierze zaplanować przyszłościowe rozwiązanie komputerowe, zanim te będą przekazane do odpowiedniej budowy. Analityk it działa na etapie od zamysłu, do zrobienia.

Tags: firm, IT, klienta