Drążenie w gresie – kłopotliwe prace budowlane

Posted on 19/01/2018 7:32am

Przeprowadzane prace na budowie całkiem często wiążą się z wierceniem w betonie. Czynność ta, pomimo pozorów nie jest taka przyjemna i lekka. Żelbeton to ogromnie twardy surowiec, jaki nie poddaje się tak łatwo mechanicznym czynnikom.
Wiercenie w betonie Wrocław wymaga od zawodowca posługującego się wiertarką niemałego doświadczenia. Z pewnością w trakcie wiercenia, trzeba zawsze trzymać wiertarkę w tej samej pozycji, jeżeli tego nie uczynimy, wiertło prędko się złamie a my będziemy stratni nawet parędziesiąt złotych. W przypadku wiercenia dziur o większej średnicy trzeba czynić to z parominutowymi pauzami po to ażeby wiertarka oraz świder nie zagrzały się za bardzo (zwłaszcza chodzi tu o wiertarkę). Cięcie żelbetu nastręcza dużo siły fizycznej a także specjalistycznego sprzętu.


rodzina
Author: Centrum Komunikacji Gordona
Source: Centrum Komunikacji Gordona


Jak wcześniej wzmiankowałem, praca z betonem jest niesłychanie trudna, z racji jego niezmiernie dużej twardości. Jednakże ma to też swoje plusy, dlatego, że utwierdzone obiekty na ścianie z żelbetonu bardzo dobrze się jej trzymają. Nawet bardzo niewielkie kołki rozporowe, ulokowane w betonowej ścianie będą w tanie utrzymać duży ciężar. Szerzej na ów temat mogą się wypowiedzieć instalatorzy wykonujący pracę na placach budowy. To oni chyba najczęściej wykonują wiercenie (wiercenie otworów w betonie cennik) w betonie.
Wszelkie koryto na przewody, oprawy oświetleniowa, albo mocowania na przewody które prowadzone są po nawierzchni ściany muszą być zaczepione na należytym kołku rozporowym, stąd też w sytuacji elektryków oraz instalatorów można by powiedzieć, iż są oni ekspertami od drążenia otworów w betonie.

Tags: części, moc, temat