Iluzja bezpieczeństwa? Ostoja w obecnym świecie

Posted on 10/10/2018 7:16am

Czy czujesz się bezpieczny? Czy myślisz o wszystkich zagrożeniach, jakie mogą Cię dotknąć? Czego się obawiasz? Nad czym najczęściej się zastanawiasz, gdy wracasz nocą do domu? Czy bezpieczeństwo jest dla Ciebie najistotniejszą wartością? A jeśli nie, to jak jest dla Ciebie istotna? Jak można zwiększyć bezpieczeństwo? Co to właściwie jest bezpieczeństwo? Czy zadajesz sobie takie pytania?


ochroniarz
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
Ten pytający wstęp musi skłaniać do myślenia o naszym – a jakże! - bezpieczeństwie. Niestety, za mało o nim myślimy, za często zaś wystawiamy się na niepotrzebne ryzyko, jakie może doprowadzić do nieodwracalnych konsekwencji. Na poziom zagrożenia albo jego deficytu ma wpływ niewątpliwie sytuacja, w jakiej się znajdujemy. Jeśli bytujemy spokojnie, nikt nas nie napadł, a naszą ostoją jest kochająca rodzina i wspierający przyjaciele nasza czujność może zostać uśpiona. Nie powinniśmy oczywiście popadać w jakąś manię prześladowczą, lecz najbardziej nieskomplikowane środki bezpieczeństwa nie zaszkodzą – nawet, gdy czujemy się najbardziej bezpieczni na świecie.

teren leśny monitorowany
Author: Olgierd Rudak
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej strony złe jest też przekonanie, iż każdy może być zagrożeniem wobec czego trzeba być zawsze czujnym. Niestety, tego typu zachowanie nie bierze się znikąd. Są pewne osoby, które doświadczyły zagrożenia życia, wywodzą się z rodzin, w jakich poczucie braku bezpieczeństwa, mania prześladowcza czy różnego rodzaju intrygi i podstępy są niezwykle silnie zakorzenione. Nasze funkcjonowanie w rzeczywistości zaczyna się właśnie od środowiska, w którym się wychowaliśmy. Możemy funkcjonować w rodzinie ufnej i odczuwającej bezpieczeństwo (teraz - przejdź) , możemy wychowywać się w środowisku, gdzie zagrożenia to nic niezwykłego. Najkorzystniej wypośrodkować tego typu poglądy, bezgraniczna ufność jest także niedobra, jak zupełna podejrzliwość. Nie zapominajmy o tym, lecz skoro już mówimy o zagrożeniach to najlepiej kwestię bezpieczeństwa powierzyć fachowcom, przykładowo firmie Ageon Security.


To prawda, że każdy z nas ma określone sposoby na radzenie sobie z niepokojem i z różnymi okolicznościami, lecz czasami to po prostu nie do zrobienia, by wszystkiego dopilnować. Już i tak pochłania nas rzeczywistość, byt rodziny, praca zawodowa, często nie mamy nawet możliwości, aby myśleć o własnym bezpieczeństwie. W takim momencie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zaufanie takiej właśnie firmie ochroniarskiej , dla której nasze bezpieczeństwo >>> wizytówka Patron Serwis kliknij to sprawa priorytetowa.

Tags: rodzina, bezpieczeństwo, praca, zagrożenia