Istotne, przeczytaj przed sprzedaniem mieszkania

Posted on 11/03/2018 8:43pm

Niejednokrotnie wycena domu może okazać się bardzo istotną kwestią, na przykład, kiedy kupujemy mieszkanie i chcemy znać jego prawdziwą cenę lub gdy otrzymujemy w spadku dom.


Profesjonalnej wyceny mieszkania dokonać może rzeczoznawca majątkowy bądź pośrednik mieszkaniowy.


Jeśli natrafimy na odpowiedniego fachowca, wycena będzie zgadzała się z rynkową sytuacją. Co istotne, koszt wyceny nigdy nie będzie zależny od wartości nieruchomości, lecz głównie od stopnia skomplikowania dokonywania wyceny. Inaczej rzecz biorąc wycena nieruchomości zależy od tego, ile czasu fachowiec poświęci na jej wykonanie. Jeśli nas interesuje wycena nieruchomości Warszawa cennik powinniśmy znaleźć na wybranej stronie warszawskiego biura pośrednika albo rzeczoznawcy. Możemy także popytać wśród przyjaciół, może kktoś nabył albo sprzedał niedawno mieszkanie i może nam polecić kogoś godnego uwagi. Sprawdźmy uprawnienia zawodowe wybranego rzeczoznawcy.


reklama - odbitka
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Znalezienie odpowiedniego specjalisty jest niezwykle ważne, ponieważ od tego zależy ile kosztów wkładamy w nieruchomość bądź ile pieniędzy dostaniemy przy sprzedaży lub w przypadku spadku. Jeśli interesuje nas właściwy rzeczoznawca nieruchomości Warszawa jest miastem, gdzie odnajdziemy najwięcej ofert. Rzecz jasna zdecydujmy się na rzeczoznawcę, który doskonale jest zorientowany w cenach rynkowych w pobliżu ciekawiącej nas nieruchomości. Fachowy pośrednik (zobacz pośrednik nieruchomości) weźmie pod rozwagę wielkość i stan techniczny mieszkania oraz możliwości dojazdu do centrum miasta czy bliskość ważnych punktów usługowych.
Wycena nieruchomości nie jest prostą oraz oczywistą sprawą. Dobrze jest temu zagadnieniu poświęcić nieco więcej czasu, gdyż chodzi tu o bardzo istotną sprawę,w każdym przypadku, o pieniądze.

Tags: mieszkanie, cennik, usług