Jak się zachować, gdy spotkają nas problemy na lotnisku? Gdy nasz lot się spóźnia albo z jakichś przyczyn nie wpuszczono nas na pokład samolotu?

Posted on 03/08/2018 7:35am

Obecnie latanie samolotem jest równie popularne, co pozostałe formy komunikacji. W zależności od destynacji oraz odległości można przemieszczać się tradycyjnie – autobusem lub koleją, lub bardziej sprawnie i z duchem czasu latając.


Samolot na lotnisku
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Chociaż tego typu forma zmiany miejsca nie zyskała aż takiej popularności jeżeli chodzi o loty pomiędzy Polskimi miastami, to jednakże trudno sobie wyobrazić, aby wyjechać autobusem do Wielkiej Brytanii, kiedy posiadamy możliwość szybkiego jak i taniego lotu samolotem. Zawsze natomiast, kiedy coś staje się popularne oraz dużo osob z danej możliwości korzysta, coraz częściej uwidaczniają się kłopoty, które normują odszkodowania lotnicze (przeczytaj więcej na stronie www).

Są różnorodne opcje zaniedbań, błędu lub przypadku, dzięki którym jesteśmy w stanie domagać się odszkodowania. Najbardziej powszechne to na pewno opóźniony lot odszkodowanie (odszkodowania za opóźnione i odwołane loty W tego typu sytuacji (znacznego opóźnienia o przynajmniej 5 godzin) masz prawo domagania się oddania nakładów własnych. Musisz wiedzieć jednak, iż jeżeli zaakceptujesz zwrot kosztów, przewoźnicy nie są zobowiązani zapewniać ci dalszej pomocy lub - https://autocraft24.pl/partscatalogue/seat,1-00104.aspx - organizować dalszej podróży. Linie lotnicze mają nakaz informowania o twoich prawach jak i o przyczynie znacznego opóźnienia. Takie znaczne opóźnienie to więcej niż 2 godziny lub ponad 4 godziny, kiedy mowa o trasie długości ponad 3500 kilometrów.


Samolot w locie
Source: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku odwołania lotu albo nie wpuszczenia na pokład. W tych momentach obowiązkowo musisz być informowany, dlaczego tak się stało. Kiedy nie wpuszczono cię na pokład, twój samolot (szerzej tutaj: https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-frankfurtu) został odwołany, lub sprzedano większą ilość biletów aniżeli miejscówek w samolocie, linie lotnicze muszą przygotować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej takim samym środkiem lokomocji. Mogą także zwrócić ci koszty biletu, a czasem dać ci ci darmowy transport do portu lotniczego, z którego przyjechałeś.

Tags: lot, samolot, odszkodowanie, opóźnienie, odwołanie lotu