Jak w ostatnich latach uległ zmianom rynek kurierskich przesyłek, co mają obecnie do wyboru klienci.

Posted on 18/01/2018 9:54am

W okresie, kiedy monopol na dostarczanie paczek miała jedynie Poczta, z jakością usług bywało bardzo różnie. Niejednokrotnie paczki przychodziły z dużym opóźnieniem, a pewna ich ilość wcale nie dochodziła, bo tajemniczo ginęła po drodze.
kręgosłup
Source: pixabay.com


Jednak ostatnie lata zmieniły w ogromny sposób rynek tych usług, a to dzięki pojawieniu się firm spedycyjnych. Początkowo proponowały one usługi tylko firmom, które za nieco wyższe opłaty chciały być pewne bezpiecznego i szybkiego doręczenia. Jednak w szybkim tempie zaczęły one zdobywać coraz większą liczbę klientów indywidualnych, a rozpowszechnienie się handlu sieciowego było początkiem małej rewolucji. Nagle trzeba było obsłużyć miliony przesyłanych co miesiąc paczek, i dużą ich część przejęły właśnie firmy kurierskie.


jezioro - lato
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com


Wejście w internetowy handel i dużo większa skala spowodowały również spory spadek cen. Klienci indywidualni mogą nadać obecnie paczkę w kwocie mniej niż dwadzieścia złotych, a firmy negocjują jeszcze lepsze ceny. Co ważne dla wszystkich, kurierzy trzymają cały czas odpowiedni standard usług. Przesyłki bardzo rzadko giną, ponieważ są na bieżąco monitorowane, nie przekraczane są także czasy doręczenia. Jeżeli w umowie będzie dostarczenie paczki na następny dzień, to kurier Patron Service na pewno ją dostarczy do odbiorcy wtedy, kiedy było to umówione.
Coraz wygodniejsze również się staje nadawanie paczek. Można na przykład za niedużą dopłatą zamówić odebranie paczki, wtedy nie trzeba będzie z nią nigdzie chodzić, bo będzie zabrana przez kuriera.

Tags: rynek, ceny, czas, firm