Jak wybrać odpowiednie dekoracje kościoła?

Posted on 25/10/2018 7:25am

Kościół to najważniejsze miejsce przy uroczystościach ślubnych. To właśnie tutaj, w świątyni, młoda para przysięga być sobie wierną i żyć w miłości po kres swojego życia. Dlatego dobrze jest zatroszczyć się o właściwą oprawę i zdecydować się na naprawdę piękne dekoracje kościoła, by nadać wszystkiemu niezrównanego klimatu. Jak w takim razie dobrać najlepsze ozdoby?


dekoracje kościoła
Author: Ronald Preuß
Source: http://www.flickr.com
Nadrzędnym zadaniem jest dopasowanie ozdób do wyglądu świątyni. Inaczej przyozdobimy mały, urokliwy kościołek, inaczej natomiast monumentalny budynek, który olśniewa samym ogromem przestrzeni. Zabytkowe kościoły wymagają bardziej tradycyjnych ozdób, a w zbudowanych we współczesnym stylu świątyniach można sobie pozwolić na więcej rozwiązań i o wiele bardziej śmiałe formy -

Nie zapominajmy, by trzymać się kolorystyki określonej w przewodnim motywie wesela. Wyjątkową uwagę powinniśmy zwrócić na nawę główną, ponieważ tą drogą przemierzają młodzi, by wypowiedzieć sobie słowa przysięgi. Dobrze też ustroić krzesła, na których siedzą narzeczeni i ławki dla gości. Sprawdzą się nieduże bukiety, kokardy oraz lampiony, których blask rewelacyjnie rozjaśni wnętrze. Jeżeli jednego dnia bierze ślub wiele par, najkorzystniej jest razem ustalić dekoracje, co zdecydowanie zredukuje koszty. Inaczej zmarnujemy sporo czasu, gdyż pomiędzy ślubami może nie być zbyt dużej przerwy, zaś zdjęcie dekoracji i umocowanie nowych będzie pracochłonne.


Neutralna kolorystyka powinna usatysfakcjonować każdą młodą parę. Tak samo jak umiar, który jest zawsze w modzie. Nigdy nie warto przesadzać, tak samo jest w przypadku dekoracji, jakich przesyt mógłby przesłonić nawet samą młodą parę, a to ona w końcu ma być w centrum uwagi. Warto też zastanowić się nad sypaniem kwiatów przez małe dzieci. Jest to nad wyraz uroczy pomysł i pozwala zaangażować w przygotowania też tych najmniejszych uczestników wesela.

Jeżeli nie mamy głowy do dekoracji i w zasadzie nigdy nie przepadaliśmy za aranżacją wnętrz, dobrze jest powierzyć to zadanie profesjonalnym kwiaciarniom, które wiedzą, w jaki sposób przystroić kościół, aby podkreślić szczególny charakter ceremonii. A młoda para, korzystając ze wsparcia fachowców, może poświęcić zaoszczędzony czas na własne przygotowania i odetchnąć przed tą jedną z najważniejszych chwil w życiu.

Tags: dekoracje, wesele, ślub, kościół