Jaki typ wagi wybrać dla niemowlaka? Na co zwracać uwagę? Co jest w tym temacie najważniejsze?

Posted on 16/04/2018 4:48pm

Spora ilość wag to modele, które są odpowiednie dla małych dzieci, czyli dla noworodków i niemowlaków. To z tego względu, iż pierwsze lata, a zwłaszcza parę pierwszych miesięcy przybierania na wadze, mają duży wpływ dla późniejszego wzrostu i rozwijania się pociechy. Jak nasze dziecko ma problemy z odżywianiem, to zakup wagi jest czymś niezbędnym.


waga dla dzieci salter
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Dobrej jakości waga dla najmłodszych ma bezpieczną szalkę z wyższymi bokami do sprawdzania wagi na leżąco, a w części modeli - w pozycji siedzącej - waga dla dzieci salter. Największą zaletą będzie dokładność pomiaru, więc 5-gramowa podziałka umożliwia dokładną kontrolę jak przyrasta masa ciała. Sporo tych modeli, szczególnie tych najlepszych jak waga dla dzieci Salter, może służyć zarówno małym, jak i starszym pociechom.


A to wszystko dzięki odczepianej lub wymiennej szalce. Dzięki niej można przekształcić wagę niemowlęcą w urządzenie do ważenia starszych dzieci. Niektóre z modeli ponadto pozwalają na pomiar nawet do pięćdziesięciu kilogramów. Takie wagi są dużo dokładniejsze, co sprawia, iż kontrola nad przyrostem ciężaru ciała dziecka jest dokładniejsza. Dawniej bardziej popularne były wagi mechaniczne, dzisiaj już częściej pojawiają się wagi elektroniczne.


Te pierwsze produkuje się głównie dla branży związanej z medycyną, ale również my możemy taką kupić. Ma ona swoje plusy, sporą zachętą jest to, że nie musimy wymieniać baterii - bardzo pomocna strona, warto zajrzeć. Bez wątpienia większą popularnością cieszą się są urządzenia elektroniczne, czyli takie, które miast klasycznej podziałki mają elektroniczny wyświetlacz. Są na pewno jednymi z najdokładniejszych, mają różnego rodzaju przydatne funkcje pomiarowe i użytkowe.

Tags: urządzenie, model, modele, części, sposób