Jeśli uruchamiasz działalność biznesową, powinieneś dopilnować wszystkich opłat i formalności, by nic nie przeoczyć

Posted on 18/08/2017 9:55am

Internet oferuje użytkownikom naprawdę wiele możliwości zdobywania przydatnej wiedzy, a także wykorzystywania dogodnych narzędzi. Z podobnych rozwiązań z powodzeniem mogą korzystać początkujący przedsiębiorcy, którzy poszukują informacji i wskazówek tyczących uruchomienia działalności, opłacania składek oraz dopilnowania formalności, przed którymi stają. W takich przypadkach optymalnie jest skorzystać z profesjonalnych stron tworzonych dla urzędów, gdyż właśnie na nich mieszczą się najbardziej wiarygodne i bieżące informacje.

Praca na komputerze
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Przydatne aplikacjeW internecie można znaleźć mnóstwo przydatnych narzędzi i aplikacji ułatwiających wykonywanie obliczeń potrzebnych przy prowadzeniu działalności. Takim przydatnym narzędziem jest na przykład kalkulator, z użyciem którego możemy obliczyć, ile wynagrodzenia netto dostaniemy z 3500 brutto - ważne źródło. Podobne aplikacje pozwalają również obliczyć, ile jesteśmy winni w Zus-ie albo w Urzędzie Skarbowym, w dodatku z wymaganymi odsetkami. Przez to mamy szansę zebrać wymaganą sumę i przyszykować się do wpłaty nieco wcześniej.

Musimy płacić składki zdrowotne W momencie jeśli nie wie się, ile wynosi nakładana przez zus składka zdrowotna, sprawdź to można poszukać tej adnotacji na stronie sieciowej rzeczonej instytucji. Na stronie Zus-u znajdziemy sporo przydatnych adnotacji. Opublikowane w czytelnych tabelach dane pozwolą nam przekonać się, jaką wartość mają określone składki i przyszykować się do ich opłacenia.


Na stronie Zus-u znajdziemy także wszystkie formularze niezbędne nam do formalności w rzeczonym urzędzie. To bardzo spore ułatwienie dla zapracowanych osób, którym brak czasu, by pójść do stacjonarnego urzędu i o wszystko popytać.

Jeśli zalega się ze składkami Pomocą dla osób, które w okresie od 1999 do 2009 roku nie zapłaciły składek, jest abolicja zus - link. Ustawa abolicyjna objęła swoim zasięgiem również spadkobierców, którzy odziedziczyli długi poczynione przez inne osoby. By mieć możliwość skorzystać z abolicji, należało złożyć określony druk. Zus ustalił dwuletni termin od chwili wejścia ustawy na składanie wniosków przez petentów, jednakże w szczególnych sytuacjach przedłużono czas.Tags: kalkulator, ZUS, Urząd Skarbowy, składki, netto