Jesteś bezrobotnym humanistą z Zamościa?

Posted on 21/06/2018 9:02pm

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych nie jest już gwarancją powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się popularne. Z pewnością, zdobycie wyższego wykształcenia może być szansą na drogę do sukcesu - poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, zwłaszcza zawodowych. Lecz czy w każdej sytuacji wiąże się ze satysfakcją i zadowoleniem finansowym? Czy brak wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie naszej wymarzonej pracy?

Sporo oczywiście zależy od branży i profesji, lecz jak pokazuje doświadczenie – bez ukończonych studiów wyższych można funkcjonować. I to całkiem nieźle. W świecie artystów nie oczekujemy od swoich idoli dyplomów. Nagradzamy ich inwencję, urok i charyzmę. Sprawdź
oferty pracy
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Znana artystka polskiego przemysłu muzycznego do dziś ma wykształcenie „średnie”,a nie przeszkadza jej to być wielbioną przez tłumy artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tego nie uczą na żadnych uczelniach. A przedstawiciel handlowy, zawód, który bezustannie jest pożądany na rynku? Tutaj liczy się pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to kluczowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu predyspozycje. Nie znaczy to oczywiście, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy. Mechanik samochodowy lub tokarz także muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje upoważniające do wykonywania zawodu. PatrzZe wsparciem wtedy spieszą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc jesteśmy właścicielem dyplomu nauk humanistycznych, który jednak w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość, a istnieje szansa, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.
Obserwując otaczającą nas rzeczywistość, możemy się przekonać, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, fortunę zapewnić nam może jedynie praca, praca i ciągły rozwój. A stan ten można osiągnąć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach zdarza się, że dobry kucharz jest w stanie zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Nie zapominajmy, na zmiany zawsze jest czas.
Więcej na

Tags: praca, Mechanik samochodowy