Jesteś bezrobotnym humanistą z Zamościa?

Posted on 18/01/2018 11:17am

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych przestał być obietnicą sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się popularne. Z pewnością, zdobycie dyplomu może być możliwością sukcesu - poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, w głównej mierze zawodowych. Ale czy w każdym wypadku wiąże się ze spełnieniem i zadowoleniem finansowym? Czy brak wyższego wykształcenia zamyka wrota na podjęcie interesującej pracy?

Dużo oczywiście zależy od branży i profesji, lecz obserwując otaczającą nas rzeczywistość – bez ukończonych studiów wyższych można funkcjonować. I to na całkiem przyzwoitej stopie. W branży artystycznej nikt nie wymaga od swych ulubieńców dowodów na ukończone szkoły. Doceniamy ich inwencję, kreatywność i osobowość. Sprawdź praca operator walca.
oferty pracy
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Znana artystka polskiego przemysłu rozrywkowego do dziś ma wykształcenie „średnie”,a mimo to jest najbardziej szanowaną artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tego nie uczą na żadnych uczelniach. A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest pożądany na rynku? Tutaj kluczową rolę odgrywa pewność siebie oraz skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji należy mieć po prostu zdolności. Nie oznacza to absolutnie, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy lub tokarz również muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje upoważniające do wykonywania zawodu. Patrz oferty pracy niskoZ pomocą wtedy przychodzą szkolenia i kursy. Jeżeli więc jesteśmy właścicielem dyplomu nauk humanistycznych, który jednak w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z pracą, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy jarocin, a istnieje szansa, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, dostajemy dowód na to, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, fortunę zapewnić nam może jedynie praca, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. Dziś zdarza się, że dobry kucharz może zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Pamiętajmy, na zmiany zawsze jest czas.


Tags: praca, Mechanik samochodowy