Kary ręczne i algorytmiczne nakładane na administratorów stron internetowych

Posted on 21/06/2018 9:02pm

Twórcy stron internetowych czasami mają problemy z ich prowadzeniem. Do takiego rodzaju możliwości dochodzi przede wszystkim w przypadku dyrektorów kilka miesięcy wcześniej wgranych blogów internetowych, którzy na razie nie do końca dojrzeli drobiazgowe przepisy funkcjonowania wyszukiwarki google i nie sprawdzają tego, jakiego rodzaju linki doprowadzają do ich serwerów.
Przytrafia się również, że przy administrowaniu serwerów internetowych mają wielu pracowników, z których każdy zgrywa po kilkadziesiąt filmików w sposób automatyczny zamieszczanych na stronach internetowych, co również może wywoływać wyskakiwanie jakiegoś typu niedociągnięć - więcej. Jeżeli jakieś nieregulaminowe praktyki wprowadzane na serwerach internetowych przekraczają jakieś regulacje przedstawione przez google, to wówczas na jakieś strony internetowe mogą zostać nałożone kary powiązane z przeprowadzanym filtrowaniem serwisu internetowego. Już samo stwierdzenie, że jakaś strona internetowa została objęta filtrem stanowi typ kary wprowadzonej na taką stronę. Jeżeli sukcesywnie przeprowadzana kontrola pokazuje znaczne uchybienia, wtenczas może zostać na nią wprowadzona kara ręczna albo narzucana automatycznie - .


filtr algorytmiczny
Author: mdc LEROY
Source: http://www.flickr.com


Wiele osób stawia pytanie, które brzmi:Czym właściwie filtr google może różnić się od tzw. filtru algorytmicznego?. Odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: filtr google przeprowadzany jest najczęściej przez wyznaczonego do tego pracownika google, do którego zadań należy sprawdzanie, dokładnie w jaki sposób funkcjonują strony internetowe. Posiada on uprawnienia do tego, żeby wprowadzić na jakiegoś rodzaju stronę tzw. karę nakładaną ręcznie. Natomiast filtr algorytmiczny nakładany jest automatycznie i nakładana przez niego kara jest karą algorytmiczną. Otrzymanie takiego rodzaju kary może być związane ze SPAdkiem strony internetowej poza pierwsze strony wyszukiwania i tego typu karę niezwykle trudno jest anulować.
Natomiast, karę ręczną można anulować odbywając rozmowę telefoniczną z pracownikiem google odpowiedzialnym za nakładanie monitoringu blogów internetowych, w związku z tym tego typu karę można w dużo łatwiejszy sposób zdjąć. Trzeba pamiętać o tym, aby tworzyć strony przyjazne internetowym wyszukiwarkom i nie narażać się na kary – nie są one naprawdę w ogóle potrzebne – należy ich unikać.

Tags: SPA, czas, system, strony, możliwości