Krótki opis najczęściej spotykanych odmian transportu towarów, ich wady i zalety.

Posted on 18/08/2017 9:56am

Jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupach jest zapewnienie odpowiedniego transportu towarów. Obecnie nie ma z tym żadnych problemów, bowiem bez względu na miejsce da się bez przeszkód zamówić przewoźnika, jaki wszystko dowiezie.


spa
Author: Take Back Your Health Conference
Source: http://www.flickr.com


drukarnie
Author: Todd Dwyer
Source: http://www.flickr.com


Rzecz jasna za niezbędną opłatą, lecz na szczęście są w tym zakresie różne możliwości jeśli chodzi o ceny. Najbardziej popularny obecnie jest transport kontenerami, ogromne statki pływają pomiędzy wieloma portami, więc bez problemów można zorganizować dostawę nawet na najbardziej odległy koniec świata. Taki rodzaj transportu jest stosunkowo tani, lecz liczyć się należy z długim, wynoszącym nawet parę tygodni czasem oczekiwania. Alternatywą dla części tras staje się transport kolejowy, przy bardzo podobnych opłatach trwa on znacznie krócej.


dłużnik
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Jeśli komuś będzie zależeć na większej szybkości, a cena nie jest najistotniejsza, to idealnie będzie się nadawał transport lotniczy - czytaj o transporcie lotniczym. W przypadku towarów szybko psujących się często nie ma innej możliwości, jak dowiezienie ich właśnie w taki sposób, taka forma przewozu cieszy się także dużym powodzeniem w przypadku niewielkich gabarytowo, lekkich przesyłek. Samolot ma ten niezaprzeczalny plus, a mianowicie szybkość, lot do oddalonych o parę tysięcy kilometrów miejsc nie powinien trwać więcej niż kilkanaście godzin.


Na rynkach lokalnych coraz częściej wykorzystywany jest także transport paletowy - zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem. W jego przypadku podstawową jednostką załadunkową jest paleta z rozłożonymi na niej na odpowiednią wysokość produktami.

Tags: oczy, lot, zakup, cena, długi