Kto może być baristą?

Posted on 10/07/2018 1:13pm

Kawa staje się nadzwyczaj modna w polskiej kulturze kulinarnej, a choć pijana jest od lat, to współcześnie coraz częściej sięgamy po jej rozliczne wariacje sprawiające, że delektowanie się owym napojem jest lekiem na nadmiar stresu powszedniego życia.


Nie sztuką jest zalanie wrzątkiem mielonych kawowych ziaren bądź wciśniecie guziku ekspresu, jednakże żadna z tychże opcji nie wiąże się z taką magią, jak kawusia przygotowana przez doświadczonego baristę. To zawód z przyszłością, a także swoista dziedzina sztuki, ponieważ przygotowanie prawdziwego latte z pianką wymaga wiedzy, instynktu a także sporych zdolności. Fach baristy jest to praca dla jednostek, które uwielbiają przyrządzać kawusię a także widzą siebie jako PRacownika gastronomicznego lokalu. W chwili obecnej jest to zawód, jaki dopiero rozwija się w Polsce, stąd stanowi dużą szansę na przyszłość dla jednostek młodych, jakie pragną zdobywać praktykę przed uzyskaniem stabilizacji zawodowej. Posiadanie takowych umiejętności może również być atutem do zatrudnienia w przyszłości w renomowanym hotelu bądź restauracji. Współcześnie można łączyć zajęcie baristy z innymi obowiązkami traktując ją, jako sposób na realizowanie własnej pasji a także zarabianie pieniędzy. Gdzie ukończyć kurs baristy Wrocław jest miejscowością w której bez problemu znajdziemy tego rodzaju instruktaże.
weselny drink bar
Author: The Speaker
Source: http://www.flickr.com


Podstawowe zadanie baristy to rzecz jasna przyrządzanie kawusi w wielu rozmaitych odmianach. Takowa praca nastręcza odpowiedniej, niesłychanie szerokiej wiedzy na temat kawusi w ogóle, a również metod jej obróbki, obsługi jak też utrzymania oprzyrządowania i typów kawowych napojów.


Jedną z modniejszych ostatnimi laty czynności oczekiwanych od baristy jest również ozdabianie kawy, jakie wymaga dużych umiejętności a także wprawy. W restauracjach o wysokim standardzie barista - przeczytaj więcej o barista do wynajęcia: https://www.mobilnybarista.pl/ - może też być odpowiedzialny za podawanie napitków w zastępstwie kelnera. Kończąc kurs baristy będziesz też w stanie poprowadzić weselny drink bar.

Tags: hotel, praca, PRacownik, zysk, zawód