Na co kierować uwagę wybierając projekt domu

Posted on 07/11/2018 7:31am

Czym się kierować: bryłą domku, dachem, ilością przyszłych mieszkańców czy zaplanowanym tarasem? Zbadajmy kilka ważnych spraw dla budownictwa jednorodzinnego.
landszaft - samochody
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie na rynku jest dostępnych kilkanaście tysięcy projektów gotowych. W znacznej mierze są to projekty tanich domów. Jeszcze parę lat temu było ich o połowę mniej. Jak z owej liczby wyselekcjonować ten jeden, zakładając, że „wznosimy jeden dom (sprawdź również drzwi Vasco) na całe życie”? (projekty tanich domów - wejdź)


Gros inwestorów wybiera swój wymarzony plan domu, bo jest „ładny”. Jednakże, tak jak w życiu, to, iż projekt jest śliczny, nie znaczy, że domek będzie funkcjonalny. A o to właśnie chodzi: ażeby dom pełnił swoją rolę – aby nam się doskonale, funkcjonalnie zamieszkiwało, a nie aby sąsiedzi podziwiali z admiracją jak też nutką zazdrości, że jest ładny. (Najlepsze projekty domów) To dość częsty błąd wśród inwestorów. Nie mówię, aby w związku z tym przekreślać na wstępie budynki estetyczne, urocze itp., ale należy zajrzeć do środka, aby przekonać się na 100 procent, iż nie dosyć, że budynek podoba mi się pod względem bryły, jednak i spełnia moje wymogi funkcjonalne.


Jeśli mamy już za sobą zmagania z projektem miejscowym a także przeanalizowane wymiary działki, teraz skoncentrujmy się na tym, czego ja – jako przyszły eksploatator budynku – wymagam od projektu? Na co zwracać uwagę pod względem funkcjonalności? Gdy decydujemy się na plan domku, trzeba wyimaginować sobie codzienną ścieżkę funkcjonowania w domu, nastawić się na logistyczne rozmyślania oraz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Wybierzmy projekt budynku na miarę swoich potrzeb.


Nie sztuka pobudować duży dom, następnie musimy go jeszcze utrzymać. Najodpowiedniej wyselekcjonować zatem projekt domku z optymalną powierzchnią dobraną do liczby osób w rodzinie - wejdź tu.

Tags: części, inwestor, życie, dane, zakład