Na co zwrócić uwagę w trakcie projektowania serwisu www? Co jest najważniejsze? O czym powinniśmy pamiętać?

Posted on 21/06/2018 11:08pm

Technologie dotyczące projektowania serwisów www bardzo się zmieniają, tak więc aby nasza strona była bez przerwy ciekawa i wystarczająco nowoczesna, powinniśmy zaprojektować ją zgodnie z najlepszymi zasadami.


Kolejne prognozy, ale również doświadczenie potwierdzają, że użytkownicy coraz częściej korzystają ze smartfonów i tabletów niż z urządzeń stacjonarnych. Coraz więcej odsłon stron www właśnie tak zapraszamy do: kliknij się prezentuje - z urządzeń odmiennych niż laptopy i stacjonarne komputery. Coraz bardziej popularna jest tak więc idea responsive designu . Strony responsywne wypierają całkowicie tworzenie oddzielnych serwisów mobilnych. Poza wiadomymi aspektami, jak oszczędność czasu tworzenia czy prostota zarządzania pojedynczym serwisem, dochodzą i dodatkowe plusy, jak wsparcie ze strony Google.
strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com

Istnieje oficjalna rekomendacja i to istotnie ze strony Google, że najbardziej korzystnie tworzyć serwisy responsywne, bo zapewnia to najbardziej ciekawą praktykę w realizowaniu stron internetowych. Mamy wiele przykładów takich stron, lecz faktycznie na uwagę powinien zasługiwać projekt strony spółki Patron Serwis. Strona jest świetnie zrobiona, a wszystko wzięło się z najlepszego projektu oraz koncepcji, która oczywiście powstała na podstawie najbardziej właściwych praktyk kreacji. W czasie tworzenia strony internetowej zawsze warto zwracać uwagę na tak zwany flat design. Jest to zasada, w ramach jakiej elementy strony powinniśmy zaprojektować tak - djhektor.pl/, aby wydawały się płaskie i lekkie. Nie mówimy tu jedynie o ikonach, które są wykorzystywane w serwisach, lecz również o wszystkich składowych elementach interfejsu użytkownika, czyli user interface.


Mowa w tym miejscu o przyciskach, elementach menu czy przełącznikach formularzy. Co interesujące, tego rodzaju trend tak silnie wpisał się w aktualne projektowanie, że bardzo duża część witryn zaczyna się unifikować. Tak więc białe strony, na których jest sporo światła a także flat UI zapewniają odbiorcy faktyczną czytelność przekazu, co sprawia, iż stają się one coraz mocniej pożądanym trendem w projektowaniu. Dobrze o tym pamiętać, gdy będziemy projektować własną stronę internetową. Najlepiej korzystać z dobrych praktyk jak Patron Service - przejdź tu.

Tags: komputer, tablet, serwis, smartfon, strona