Najbardziej oryginalne miejsca na weselne uroczystości, plusy i minusy ślubów w plenerze.

Posted on 23/06/2018 7:42am

Ślub dla wszystkich młodych par jest bardzo dużym przeżyciem, z jednej strony będzie ogromna radość ze wstąpienia na nową drogę życia, a z drugiej lęk i obawa, czy wszystko podczas wypadnie jak należy. Poza tym dużo takich par chciałoby, żeby ten wyjątkowy dzień był na długie lata zapamiętany wśród gości, których się zaprosi, i stąd też coraz częściej się biorą naprawdę oryginalne pomysły.

Ślub w plenerze
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Jednym z bardziej niespotykanych mogą być na przykład ślub w plenerze (polecamy również organizacja ślubów Poznań) Wrocławia, takie uroczystości obejrzeć można często w niejednym amerykańskim filmie. Jak pokazuje praktyka, takich ślubów organizuje się coraz więcej, choć nie jest to wcale taka prosta sprawa. Pary, jakim się wydaje, że zorganizowanie uroczystości w taki sposób to łatwa i prosta rzecz, niekiedy boleśnie się przekonują o tym, że jednak jest inaczej. Jeśli jednak weźmie się za temat z właściwym nastawieniem i dobrze zastanowi nad wszystkimi mogącymi się pojawić problemami, to organizacja powinna się udać. Można również skorzystać z pomocy firm zajmujących się organizowaniem takich ślubów, korzystając z ich doświadczenia z pewnością będzie znacznie prościej.

Najważniejszą rzeczą przy organizowaniu wesela w plenerze jest decyzja, czy ma to być ślub (https://www.saladlaciebie.com/sale-weselne/mazowieckie.html) kościelny, czy cywilny. Przy ślubie kościelnym mogą być duże problemy ze zgodą na to, aby można było składać przysięgę nie w kościele. Jeśli się to nie uda, to nie pozostaje nic innego, jak pójście do kościoła na uroczystość, a później już na wesele w jakimś uroczym ogrodzie czy parku.

Przy ślubach cywilnych problem będzie znacznie mniejszy, najczęściej bez problemów uda się wszystko załatwić. Przy planowaniu plenerowego ślubu obowiązkowo trzeba wziąć poprawkę na okoliczność brzydszej pogody. Niestety w Polsce nie można być pewnym niczego, nawet w środku lata pojawić się może kilka brzydkich dni.

Dlatego też niezwykle istotne jest, aby mieć na wypadek brzydszej aury jakieś zapasowe rozwiązanie, bo przecież przenoszenie uroczystości na inną datę jedynie z powodu ulewy raczej nie będzie możliwe.

Tags: Lato, film, wakacje, firma, mszę