Oglądasz filmy z lektorem lub bez? Zobacz, jakie są wady i plusy obu rozwiązań!

Posted on 22/06/2018 1:40am

W współczesnych czasach mamy właściwie nieograniczone możliwości dostępu do różnego rodzaju filmów lub seriali praktycznie z całego świata - to z pewnością znacząco rozszerza horyzonty, nadto sprawia, iż możemy w zaciszu własnego domu poznać historię innych krajów.
O ile zwykle w kinach oglądamy wersje filmowe z lektorem, o tyle w swoim mieszkaniu możemy także wybrać wersję z napisami - co jest lepszym rozwiązaniem?


Filmy z napisami


Jeżeli zdecydujesz się na obejrzenie filmu z napisami i oryginalną ścieżką dźwiękową, wówczas z pewnością łatwiej będzie Ci wczuć się w klimat filmu i wyłapać wszelkiego rodzaju smaczki kulturowe. Na dodatek możesz przekonać się, jak konkretnie brzmi głos męski pierwszoplanowego bohatera - wówczas na pewno będziesz odczuwać film mocniej. Jeśli głos męski jest zastąpiony przez lektora, wtedy może dojść do różnego typu zniekształceń, zarówno odnośnie do treści jego wypowiedzi jak i ich konkretnego brzmienia .


Seriale z lektorem


płyty z filmami
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli zdecydujesz się na oglądanie filmu z tak zwanym voice over, czyli zwyczajnie z głosem lektora, wówczas na pewno samo oglądanie będzie wymagało od Ciebie o wiele mniej zaangażowania. Jeżeli nie musisz skupić się na napisach, lecz zwyczajnie słuchasz polskiej wersji językowej, wówczas na pewno jest o wiele łatwiej.
Jednocześnie jednak voice over powoduje, iż nie słyszeć oryginalnej wersji języka, w związku z czym zwykle nie możesz się osłuchać z danym językiem - a to oczywiście jest bardzo przydatne w wypadku kiedy uczysz się danego języka. Właściwie każdy kontakt z językiem jest wielką zaletą, która sprawi, że będzie Ci się łatwiej później uczyć. Zobacz voice over.

Tags: dom, czas, rozwiązanie, dane, dodatek