Przygotowania przed ślubem - kiedy je rozpocząć, z jaką kolejnością i o czym należy pamiętać przy tym.

Posted on 17/01/2018 2:10pm

Wesele to okres przygotowań przez wiele miesięcy, w czasie jakich trzeba przypilnować wielu różnych spraw. Po pierwsze należy zacząć od zarezerwowania sali i zaklepania terminu, to jest tak naprawdę punkt wyjścia do tego, aby było można zająć się dalszymi planami. Niektóre najpopularniejsze miejsca mogą mieć rezerwację nawet na dwa lata do przodu, warto o tym pamiętać, jeżeli będzie się startować z organizacją.


zespół na wesele
Author: Christian Sosa
Source: http://www.flickr.com
Będąc już pewnym terminu uzgodnienie godziny mszy będzie sprawą formalną, za to trzeba także pomyśleć o dalszej oprawie wesela. Bez względu na miejsce, w jakim ono będzie, zapewne przyda się odpowiednia muzyka, przy jakiej można się będzie bardzo dobrze bawić. Tu będą dwie możliwości, albo zamówienie DJ-a puszczającego przeboje, które podobają się gościom, czy też znalezienie zespołu. Ta druga opcja jest wprawdzie nieco droższa, ale jednak cokolwiek by nie mówić, to klimat z graną na żywo muzyką jest wyjątkowy. Oczywiście tu także trzeba pamiętać o tym, że ceniony dolnośląski zespół muzyczny na wesele będzie miał także duże obłożenie, zapewne na wiele miesięcy. Z tego też powodu jego szukaniem warto zająć się niedługo po tym, jak mieć się będzie ustalony termin wesela. Podobnie będzie wyglądać sytuacja z osobami do filmowania i fotografowania uroczystości, chcąc mieć sprawdzoną, pewną osobę także warto nieco wcześniej zadbać o rezerwację jej na dany dzień. Kilka miesięcy przed weselem warto rozpocząć przygotowania związane z ubraniem. Pan młody ma z pewnością dużo mniejszy problem, bo jeśli ma zwykłą sylwetkę, to bez problemów dostanie elegancki garnitur w sklepie, co najwyżej z koniecznością zrobienia niewielkich przeróbek.

zespół weselny
Author: desbyrnephotos
Source: http://www.flickr.com
Natomiast suknie weselne szyje się już na miarę, więc parę miesięcy na wszystko będzie trzeba przeznaczyć. W czasie przygotować do wesela pamiętać też trzeba o gościach, jakich się będzie chciało zaprosić, a to wiązać się będzie ze zrobieniem i przekazaniem zaproszeń. Do tego jeszcze wybór kwiatów w kościele i na sali weselnej, samochód i piękny bukiet, i tak naprawdę z dużych przygotowań to będzie wszystko.

Tags: ślub, sala weselna, organizacja, miejsce