Kiedy normalny Kowalski wyruszając w podróż musi pamiętać o kilku rzeczach. Wiadomo, że może się obawiać, że na przykład spóźni się na pociąg, albo nie weźmie biletu na samolot, to mimo wszystko taka podróż nie jest bardzo skomplikowaną sprawą. Jednak, jeżeli osoby zajmujące się transportem morskim towarów coś pomylą, to straty da się liczyć w tysiącach złotych. Dlatego tak istotna jest pomoc przy odprawie celnej, bo transport morski to poważna rzecz.

Continue reading

Obecnie latanie samolotem jest równie popularne, co pozostałe formy komunikacji. W zależności od destynacji oraz odległości można przemieszczać się tradycyjnie – autobusem lub koleją, lub bardziej sprawnie i z duchem czasu latając.

Continue reading

Jeżeli pomyślimy o liniach lotniczych, to zazwyczaj myślimy o tym, dokąd ędziemy musieli polecieć samolotem albo gdzie ostatnio lecieliśmy. Niektóre osoby myślą o rozwalonych walizkach lub o bagażach, które poleciały dalej i na które musieli czekać. Wielu ludzi wspomina czekanie na spóźniony lot. Najczęściej nikt nie otrzymuje za to żadnego zadośćuczynienia. Czemu? Bo nie bierzemy pod uwagę, że kiedy firma lotnicza sprzedaje nam bilety, to mają wobec nas pewne zobowiązania.

Continue reading