Kim jest majątkowy rzeczoznawca? Czy ocena majątków za każdym razem wygląda w taki sam sposób? Kiedy nieodzowne będą dokładne operaty szacunkowe, natomiast kiedy wycena może być bardziej ogólna?
Kim jest rzeczoznawca majątkowy Warszawa? Upoważnienia zawodowe, prawa jak też obowiązki rzeczoznawcy majątkowego najpełniej określa Ustawa o gospodarce nieruchomościami.

Continue reading

Ażeby stać się nabywcą gazu, powinniśmy, spełnić całą listę wymagań ściśle wyznaczonych przez jego dostawcę i przepisy prawa energetycznego oraz budowlanego.
Zrealizowanie gazowego przyłącza może trwać do sześciu miesięcy, dlatego warto zacząć działanie odpowiednio wcześniej.

Continue reading

Jesień zagościła u nas na dobre. Przypominają o tym chociażby krótkie dni, niskie temperatury powietrza, ponura pogoda za oknem. Najwyższy czas zrobić „małe” porządki w ogrodach: zgrabić liście opadłe z drzew, uporać się ze zwiędłymi roślinami, połamanymi gałązkami oraz przygotować wszystko na przybycie zimy.
Rodzi się jednakże pytanie: co zrobić z „rezultatami” przeprowadzonych prac? Oczywiście selekcjonować.

Continue reading

Dział techniczny jest potrzebny w każdym przedsiębiorstwie, firmie oraz instytucji. Bez niego niemożliwe byłoby przeprowadzanie różnego rodzaju napraw oraz konserwacja sprzętu.Prawidłowe funkcjonowanie mnóstwa firm, instytucji i przedsiębiorstw nie byłoby możliwe, gdyby nie pracownicy wykonujący swoją pracę w dziale technicznym. Serwis techniczny czuwa nad właściwym działaniem znajdujących się w nich instalacji o charakterze wewnętrznym, zajmuje się również usuwaniem niewielkich usterek i drobnymi pracami remontowymi. Serwis techniczny gwarantuje również sprawne funkcjonowanie wspólnot mieszkaniowych.

Continue reading

Zapewne większość z nas choć raz w życiu pomyślała o tym, by może otworzyć swoją firmę – jest to marzenie sporej ilości osób, jednakże zaraz po entuzjazmie i zadowoleniu powiązanym z otworzeniem czegoś swojego, zaczynają się schody, z jakiego powodu? Wielu z nas po prostu jest przerażona ilością formalności, jakie trzeba zdobyć, aby w końcu móc tą swoją firmę otworzyć.

Continue reading

W tej chwili zdecydowanie więcej osób myśli o rozkręceniu swojego przedsiębiorstwa. Nie ma w tym nic ekscentrycznego, albowiem każdy chciałby zarobić, a zarazem się nie urobić. Tego typu dewiza przyświeca wielu Polakom, jacy pragną porzucić pracę w firmie, gdzie nie mają jakichkolwiek szans na rozwój osobisty. Nie ulega kwestii, iż podjęcie tej decyzji nie należy do najprostszych i przed kategorycznym rozstrzygnięciem winniśmy mieć choćby w głowie przygotowany plan działania.

Continue reading