Żaden człowiek nie spodziewa się, że bliska mu osoba zniknie w tajemniczych okolicznościach. Nikt też nie przeczuwa przecież, iż konkretnego dnia o ściśle określonej porze zagubi dokumenty, a jednak takie sytuacje się nam przytrafiają. Co wtedy czynić?
Czasami zdarza się, iż ktoś bliski ginie bez wieści. Jest to ciężka sytuacja dla bliskich oraz rodziny. Należy sprawę tą jak najprędzej zgłosić na policję, popytać wśród sąsiadów oraz znajomych, przeglądnąć rzeczy osobiste. Rejestr osób zaginionych jest to kolejne miejsce, które winniśmy rozważyć (ciąg dalszy). Takie rejestry prowadzi rzecz jasna policja, ale również ogólnokrajowa fundacja Itaka. Z tą instytucją warto nawiązać kontakt, gdyż poza wpisaniem osoby zaginionej do rejestru, proponuje ona wsparcie psychologiczne dla rodziny oraz pomoc w poszukiwaniach na szeroką miarę.
Rejestr osób zaginionych zda się nam, kiedy napotkamy na ulicy osobnika, któremu ciężko będzie ustalić swoją tożsamość na przykład osobę starszą. Zdarzają się też przypadki, gdy ktoś zachowuje się podejrzanie. możemy wówczas] dyskretnie przejrzeć spis i przekonać się czy dziwny osobnik w nim nie figuruje.
Inną, mniej stresującą, ale kłopotliwą sytuacją jest zagubienie dokumentów (więcej nowości). Wbrew pozorom ów kłopot może być groźny. Nasze dane mogą być bowiem wykorzystane do niechcianych przez nas spraw na przykład do wyłudzeń. Po spostrzeżeniu, że dokumenty zaginęły, należy bezzwłocznie je zastrzec oraz powiadomić urzędy, które wydawały te dokumenty.

Continue reading

Wszystkie kobiety, kiedy były małymi dziewczynkami, oglądały bajki o Kopciuszku lub Śpiącej Królewnie. Chciały tak jak one spotkać królewicza z bajki, przywdziać piękną suknię i tańczyć na własnym ślubie.
Jeżeli zbliża się ten wielki dzień, każda z nas czuje ogromne uniesienie, ale również niewielkie zdenerwowanie – czy wszystko się uda i czy o niczym nie zapomniałyśmy.

Continue reading

Czego trzeba przypilnować, aby event był sukcesem? Na jak wielu płaszczyznach należy działać?
Organizacja wszelakiej maści eventów to proces ogromnie wymagający oraz złożony, natomiast poszukiwania jakichś ustandaryzowanych reguł nie ułatwia to, iż każde wydarzenie, ma swój niepowtarzalny charakter.

Continue reading