Co to bywa kitesurfing? Jakimi rzeczami odróżnia się szkoła kitesurfingu od zwyczajnego szkolenia? Gdzie mieści się najwięcej wewnątrz Polsce szkółek kitesurfingu? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietonu!
Choć może się to wydawać dziwne (nie wiadomo z jakiego powodu), największa ilość szkół sportowych z dyscypliny kitesurfingu mieści się na półwyspie Helskim.

Continue reading

Każdy opiekun chce, żeby jego zwierzak zachowywał się odpowiednio, lecz dużo zwierząt miewa z tym problemy. W przypadku, jeżeli zachowanie psa okazuje się uciążliwe, należy pomyśleć o specjalnym treningu dla pupila.

Continue reading

Organizatorzy różnego rodzaju konferencji, kursów albo sympozjum naukowych mają dość trudny dylemat, jaki odnosi się do wyboru najlepszej lokalizacji. Ze względu na ilość osób, czas, a także typ spotkania należy brać pod uwagę faktycznie sporo kryteriów. Oczywiste jest natomiast, że ważną rolę odgrywa także budżet. Na co więc zwrócić uwagę w czasie wyboru odpowiedniego miejsca?

Continue reading

Obowiązkiem chlebodawcy jest szkolenie pracobiorców w zakresie BHP. Pracownik powinien przejść instruktaż nie tylko przed dopuszczeniem do pracy, ale też co pewien sprecyzowany okres. Chlebodawca ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo i higienę pracy własnych pracowników. Pewnym z objawów tego obowiązku jest obowiązek przeprowadzania instruktaży. Chlebodawca nie może dopuścić do pracy pracownika nie przeszkolonego w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracodawca ma też obowiązek realizowania szkoleń okresowych. Szkolenia okresowe mają na celu zaznajomienie pracobiorców z nowymi przepisami w obszarze BHP.

Continue reading

Poszukiwanie kolejnych pracowników – by stworzyć doskonale dopasowaną kadrę?
Nie jest tajemnicą, że za sukcesem firmy w ogromnej mierze stoi kadra sumiennych i doskonale wykwalifikowanych pracowników, więc wskazane jest odpowiednio prowadzić proces rekrutacyjny, żeby ostatecznie zyskać pewność, że wybrało się rzeczywiście odpowiedniego kandydata.

Continue reading