Terapia małżeńska jako idealny sposób na rozwiązanie skomplikowanych sytuacji

Posted on 16/05/2018 12:19pm

Aktualnie zbyt wiele par przy pierwszych sprzeczkach od razu decyduje się na rozstanie. Są sposoby na to, żeby powalczyć o własny, nierzadko wieloletni związek.

Idealnym podejściem na rozstrzygnięcie skomplikowanych kwestii jest terapia (www.psychologslask.com.pl/terapia-malzenstw-par.html) małżeńska.
małżeństwo na emeryturze
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Destabilizacje w życiu małżonków mogą pojawiać się z różnych powodów i bez względu od liczbę spędzonych ze sobą lat. Ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie umieją jasno ustalić swoich potrzeb i roli w związku, ani zaakceptować tego, że każdy z nas jest inny. Kiedy coś się nie układa, zazwyczaj obarczamy winą partnera. Widzimy jego wady, wiemy, co winien zmienić, natomiast nie ma w nas pokory, nie spostrzegamy własnych problemów. Łatwiej przerzucić winę na kogoś, niż przyznać się, że być może to my popełniamy błędy. Nigdy nie jest tak, że kryzys powoduje tylko jedna osoba, a druga jest bez winy.
małżeństwo na spacerze
Author: Rowan Gillette- Fussell
Source: http://www.flickr.com
Psychoterapeuta jest osobą, która ma możliwość wspomóc w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, także pomóc w pokonaniu przeżywanych trudności. Psychoterapia wiedziona przez psychologa ma możliwość być kluczem do doświadczenia pozytywnych zmian w funkcjonowaniu. Rozmowa z postronnym terapeutą, który używa drobiazgowe techniki psychologiczne, efektywnie usprawni życie i wspomoże w rozwiązywaniu nurtujących kłopotów. Kolejną pomocą w dojściu do równowagi psychicznej jest pomoc rodziny i przyjaciół - warszawska psycholog Bożena Jakubowska.Terapia małżeńska pomoże ujrzeć podstawę problemu, a wiec przyczynę objawów, następujących z dawnych doświadczeń. Pomaga również w ujrzeniu skrytych zdarzeń i łączenia faktów.
Terapia pokazuje małżonkom podstawę kłopotu, z jednoczesnym określaniem dalszych celów i transformacji, które ułatwią nastrój i działalność. Monitoruje i wspiera pacjenta na każdym etapie. Dzięki temu, chory czuje się pewniej i łatwiej urzeczywistnia zaplanowane postanowienia.
Para ludzi, decydując się na wspólne życie ma nadzieję że ich związek okaże się sielanką która trwa bez większych przeszkód. Niestety, szara rzeczywistość zmusza do zrzucenia różowych okularów. Ważne jest, by w porę dostrzec kiepskie stosunki i stosownie zadziałać.

Tags: Pacjent, kryzys, defekty